Ruşur taşı nedir, ne işe fayda? Ruşur taşının cilde faydaları! Ruşur taşı nasıl kullanılır?

Ortadoğu’dan ülkemize gelen ruşur taşının yararları merak hususudur. Çoklukla bayanlar tarafından ruşur taşı son günlerde tanınan bir cilt bakım eseri. Bir başka ismi “Sefitab” olan bu eser doğal minerallerden oluşan ruşur taşı nedir, ne işe fayda? Ruşur taşının cilde faydaları! Ruşur taşı nasıl kullanılır?

27.04.2023
261
Ruşur taşı nedir, ne işe fayda? Ruşur taşının cilde faydaları! Ruşur taşı nasıl kullanılır?

Ortadoğu’dan ülkemize gelen ruşur taşının yararları merak mevzusudur. Çoklukla bayanlar tarafından ruşur taşı son günlerde tanınan bir cilt bakım eseri. Bir öteki ismi “Sefitab” olan bu eser doğal minerallerden oluşan ruşur taşı nedir, ne işe fayda? Ruşur taşının cilde faydaları! Ruşur taşı nasıl kullanılır?

Ruşur taşı, çoğunlukla cilt bakımında kullanılan ve kökeni İran’a kadar uzanan bir eserdir. Kullanıcıların en çok merak ettiği bahislerden biri de “ruşur taşı ne işe fayda?” sorusudur. Bu eserin pek çok yararı bulunur. Ruşur taşı kullanımı sayesinde, içindeki minerallerle cildin yenilenmesini sağlanır. Böylelikle cilt renginin beyazlatılmasına yardımcı olur. Daha açık renkli bir cilde sahip olmak isteyen bireyler ruşur taşını demeyebilir. Ruşur taşı yararları ortasında cilt lekelerini düzgünleştirmek de yer alır. Akne, güneş yahut yaş kaynaklı cilt lekeleri için bireyler, ruşur taşını tercih edebilir.

RUŞUR TAŞININ YARARLARI VE ÖZELLİKLERİ NELER?

  • Ruşur taşının en bilinen özelliği cildi beyazlatmasıdır. Ruşur taşının cildi beyazlatıcı özelliğinden ötürü ciltte meydana gelen kararmalar üzerinde kullanılabilir.
  • Ruşur taşı doğal bir peelingtir. Cilde uygulandığında gözeneklerin açılmasını sağlar ve cilde nefes aldırır.
  • Kişilerin endişeli düşü olan akne ve sivilce lekelerinin azalmasında kullanılır.
  • Ruşur taşı ile cilt meyyit derilerden temizlenir. Deriye canlılık katar.
  • Sakinleştirici özelliği bulunan ruşur taşı ile bedene masaj yapıldığında cildi sakinleştirdiği ve gerginliği aldığı bilinmektedir.
  • Ruşur taşının detoks tesiri de bulunmaktadır.

RUŞUR TAŞI NASIL KULLANILIR?

Cilt yıkandıktan sonra taştan küçük bir kesim koparılarak su ile macun kıvamına getirilir. Akabinde bu macun cilde nazik hareketler ile uygulanır. Eser yaklaşık bir dakika kadar bekletildikten sonra nazik hareketlerle durulanır. ruşuru durularken ılık su tercih etmek ve nazik hareketlerle cilde masaj yapmak gözeneklerin daha düzgün temizlenmesine yardımcı olur. Fakat sert hareketler ve eseri ciltte uzun müddet bekletmek tahriş ve kuruluk üzere istenmeyen sonuçlara sebebiyet verebilir.

Ürün cildin çabucak her kısmına uygulanabilir. Diz ve koltuk altı bölgelerinde kararma sorunu olan şahıslar bu alanlarda ruşurdan faydalanabilir. Ruşurun uygulanma aralığı için de belirlenmiş bir kısıtlama bulunmaz. Lakin ruşur cilt için yenileyici tesire sahip olduğundan sık uygulamak cilde yeterli gelmeyebilir.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.