Aspirin İle Cilt Bakımı Yapmanın İncelikleri

13.01.2021
88
Aspirin İle Cilt Bakımı Yapmanın İncelikleri

Aspirin bilindiği üzere ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir ilaçtır ancak faydaları bununla sınırlı değildir. Aspirinin çok farklı kullanım şekilleri vardır.

Aspirin azıcık suyla püre haline getirilerek cilt sorunlarının tedavisinde kullanılıyor. Aspirin sadece ağrı kesici ya da ateş düşürücü değildir. Aspirin cilde uygulandığı takdirde hem cildi yumuşatan hem de cildin nem dengesini sağlayan mucizevi bir ilaçtır. Aspirin ile hem cilt lekelerini, hem sivilceleri hem de sivilcelere neden olan siyah noktaları tedavi edebilirsiniz. Aspirin aynı zamanda gözenekleri de sıkılaştırır.

Aspirin İle Cilt Bakımı Yapmanın İncelikleri

Aspirin maskesi nasıl hazırlanır ve ne kadar süreyle uygulanmalıdır?

6-8 tane aspirine su damlatıyoruz ve eriyene kadar bekliyoruz. Daha sonra da bu karışımı yüzümüze sürüyoruz. Aspirin 5-15 dakika boyunca bekletilir. Kurumaya başlayınca da yıkanır. Bu uygulamanın hiçbir yan etkisi yoktur.

Aspirin maskesini haftada 2-3 kere uygulamak gerekmektedir. Kuru ciltler hassaslarsa bu uygulamayı haftada bire bile düşürebilirler. Cilt hassaslığı yoksa her gün uygulayabilirsiniz.

Not: Önemli bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Aspirinler asla kırılmamalıdır ve suda eriyinceye kadar beklenmelidir.

Aspirin maskesi bilinen ve sıkça uygulanan bir maskedir. O nedenle de aspirini her türlü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.