Hamilelikte Oluşan Cilt Lekelerinizden Kurtulun

Hamilelik, kadınlar için en özel ve en unutulmaz dönüm noktalarından biridir. Hamilelik ne kadar zorlu ve vücudu yıpratan bir şey olsa da kadınlar süreç sonunda kucaklarına alacakları çocuğun sevincini yaşar.

Hamilelikte kadın vücudu birçok değişim geçirir. Kadınları güzelleştiren bir dönem olsa da bazı şeylerin oluşması (örn. kilo almak) maalesef engellenemez.

Genelde cilt problemlerinin meydana geldiği bu dönemde önlem alınabilir veya oluşumun ardından tedavi yapılabilir. Cilt lekeleri de bunlardan biridir.

Hamilelik döneminde burunda, elmacık kemiklerin üzerinde ve alında gebelik lekeleri meydana gelmektedir. Ciltteki bu renk değişimlerinin nedeni tamamen hormonladır.

Bu dönem östrojen hormonu yükselir ve hipofiz bezi uyarılır. Melatonin hormonu da müthiş bir artış gösterir ve bu hormon da cildin doğal renginin bozulmasına neden olur.

Cildinizde meydana gelmiş ve önlemini önceden alamadığınız bu lekelerin tedavisi mümkündür. İhtiyacınız olan tarif bizde.

Malzemeler:

1 kaşık limon suyu ve 4 adet çilek

Hazırlanışı:

Çilekleri ezdikten sonra limon suyunu ekle ve bu karışımı cildine sür. 20 dakika bekle ve yıka. Hepsi bu. Bu formülü vücudunuzun her yerine uygulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.