Geniş Gözenekleri Sıkılaştırmak

Tıkanan gözenekleriniz ciltte yağlanmaya, akneye sivilcelere sebep olur. Ancak gözeneklerinizi peeling yöntemiyle açmanız gerekmektedir. Ayrıca tıkanan gözenekler yaşlanmayı da hızlandırır. Ancak şunu unutmamak gerekir ki tıkanan gözenekleri açtıktan sonra genişleyen gözenekleri de sıkılaştırmamız gerekmektedir. İşte doğal peeling tarifleri

Türk Kahvesi Ve Limon:
En etkili doğal peeling Türk kahvesidir. 1 yemek kaşığı Türk kahvesine 1 tatlı kaşığı limon suyu koyun ve yüzünüzün temiz olduğundan emin olun. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze yedirin ve 10 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın Kahve yüzünüzdeki gözenekleri açarken limon yağı yok eder.

Tuz Ve Portakal:
1 yemek kaşığı tuza 1 yemek kaşığı portakal suyu ekleyin ve iyice karıştırın. karışımı yüzünüze sürün e 15 dakika bekleyin. Tuz gözeneklerinizi açarken portakal yağı dengeler.

Esmer Şeker Ve Zeytinyağı:
1 tatlı kaşığı esmer şekere 1 tatlı kaşığı SAF zeytinyağı ekleyin ve karıştırın. Şeker erimeden hemen yüzünüze sürün. 10 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Kivi Ve Yoğurt:
1 kiviyi püre yapın ve içine 1 yemek kaşığı yoğurt koyun. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Kivi ve yoğurt cildinizi sıkılaştırırken gözeneklerinizi açar

Süt Ve Avokado:
Orta 2 dilim avokadoyu püre yapın. İçine 2 kaşık yağsız süt ilave edin karıştırın. Yüzünüze karışımı sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.