Kadınların En Büyük Derdi: ÇİLEK BACAK

09.08.2022
283
Kadınların En Büyük Derdi: ÇİLEK BACAK

ÇİLEK BACAK NEDİR ?

Bacaklarda çıkan küçük kırmızı veya siyah noktalara benzeyen lekelerin oluşmasına çilek bacak denmektedir.

ÇİLEK BACAK GÖRÜNTÜSÜ NEDEN OLUR ?

Çilek bacak sorunu çoğunlukla kıl yapısı kalın olan kişilerde yaygındır. Yanlış yöntemlerle yapılan tüy alımı çilek bacağa sebebiyet verir. Yanlış şekilde bacaklardaki tüy alımında kıl kökleri tahriş oluyor ve kızarıp lekelenerek çilek bacağı oluşturuyor.

ÇİLEK BACAK NASIL GEÇER ?

1-Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon ile kök hücreleri yok eder. Bu yüzden lazer yaptırmak çilek bacak görünümünü ortadan kaldırır.

Kadınların En Büyük Derdi: ÇİLEK BACAK

2-Kuru Fırçalama

Bacakları kuru fırçalamak peeling etkisi yarattığı için kök hücreleri küçülterek çilek bacak görünümü engeller. Ayrıca kuru fırçalama işlemi bacakları batıklardan %70 oranla kurtardığı için pürüzsüz görünüm sağlamanıza büyük olasılıkla yardımcı olacaktır. Kuru fırçalamanın en önemli kısmı kullanılan fırça ve fırçalama yönüdür. Doğal at kılı fırça tercih edilmelidir ve aşağıdan yukarı olacak şekilde düz hareketlerle fırçalama yapılmalıdır. Günde en az 2 kere kuru fırçalama yapmak çilek bacak görünümünü engeller.

Kadınların En Büyük Derdi: ÇİLEK BACAK

3- Nemlendirme

Çilek bacak görünümünün bir diğer sebebi ise kuru cilttir. Bu nedenle nemlendirme işlemi bacaklarınızın pürüzsüz durması açısından çok önemlidir.Çilek bacak sorunu yaşayan kişiler üre içerikli nemlendiriciler kullanmalıdır. Günde en az once bir sefer,tüy alımından sonra ve duş sonrasında yapacağınız nemlendirme işlemi pürüzsüz bacaklara sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Kadınların En Büyük Derdi: ÇİLEK BACAK

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.