Gözaltı Morlukları Oluşumu Ve Çözümü

Birçok kadın gözlerinin altında oluşan şişliklerden ve morluktan şikâyet eder. Bu morlukların sebepleri bazen genetik olsa da bazen de günlük sıkıntı, stres ve yorgunluk kaynaklı oluşur. Gözaltı morluklarınız sebebi ciddi hastalıklarda olabilir. Bu şikâyet beraberinde göz ağrıları da oluyorsa bir doktora başvurmanız gerekebilir. Gözaltı torbalarınızın bir hastalıkla alakası yoksa böyle durumlarda gözaltı torbalarını ve morlukları gidermek için bazı bakımlar yapmanız gerekir.

Gözlerimiz vücudumuzun hemen hemen en hızlı işleyen organıdır hele ki dijital ortamlarla bu kadar içli dışlı olduğumuz son yıllarda göz hastalıkları hızla artıyor. Bu neden ile gün sonunda gözlerinizde ağrıma ya da seğirme gibi durumlar olması çok normal bu rahatsızlıklar sonra gözaltı torbası ve morluğu olarak geri döner. Bu nedenle gözlerinizi dinlendirmeniz gerekir. Gözlerinizi üzerine bir dilim salatalık koyarak ya da ılık çay pansumanı yaparak dinlendire bilirsiniz.

Bunun beraberinde zerdeçal tozu ve ananas suyunu karıştırarak elde edeceğiniz karışımı gözaltlarınıza masaj yaparak uygulayıp 15 dakika sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.