Vanilla Girl trendi yükselişte! TikTok’ta tanınan olan Vanilla Girl makyajı nasıl yapılır?

Her geçen gün toplumsal medya mecralarından çıkan yeni akımlar, hem hoşluk bölümünü hem de modanın tarafını değiştirmeye devam ediyor. Son vakitlerde ise sade ve doğallığı minimalize eden ‘Vanilla Girl’ trendi toplumsal medyayı tesiri altına almış durumda. Pekala TikTok’ta tanınan olan Vanilla Girl makyajı nasıl yapılır? işte sorunun karşılığı:

04.05.2023
301
Vanilla Girl trendi yükselişte! TikTok’ta tanınan olan Vanilla Girl makyajı nasıl yapılır?

Her geçen gün toplumsal medya mecralarından çıkan yeni akımlar, hem hoşluk bölümünü hem de modanın istikametini değiştirmeye devam ediyor. Son vakitlerde ise sade ve doğallığı minimalize eden ‘Vanilla Girl’ trendi toplumsal medyayı tesiri altına almış durumda. Pekala TikTok’ta tanınan olan Vanilla Girl makyajı nasıl yapılır? işte sorunun karşılığı:

Instagram ve TikTok platformlarında ‘#vanillagirl’ hastagi ile milyonlarca görüntülenmesi olan ‘Vanilla Girl’ akımı şık ve etkileyici görünümüyle karşımıza çıkıyor.   Sıkıca toplanmış topuzlar, doğal tonlarda kıyafetler, kusursuz bir cilt ve yokmuş üzere görünen sade bir makyaj… Bu trendler, gerçekçi olmayan mükemmelliğe teşvik ettiği için tartışmalı olmasına karşın geçtiğimiz yıl milyarlarca görüntülenme elde etti. 2023’in birinci ayında ise radarımıza diğer bir hoşluk trendi takıldı: ‘vanilla girl’.

Hailey Bieber ve Roise Huntington-Whiteley üzere tarz ikonlarının da vazgeçilmez minimal usulünü yansıtan bu akım, son vakitlerde Netflix’in tanınan dizilerinden biri olan ‘Gözcü’de Naomi Watts’ın üslubunda da karşımıza çıktı. 

VANİLLA GİRL MAKYAJI NASIL YAPILIR? 

TikTok makyaj trendlerinden biri olan ‘vanilla girl’ makyajı hafif kızarık yanaklar ve doğal görünümü ile minimal bir makyajı maksat alıyor. Kolay birkaç adımla uygulayabileceğiniz bu makyaj akımı, en az eserle doğal güzelliğinizin ön plana çıkmasını sağlıyor.

İnce yapılı ve nemli bitişli renkli nemlendirici tercih etmelisiniz. Cilde bakım yapan ve canlı görünüm kazandıran renkli nemlendiriciler hem renk tonunuzu eşitler hem de içerdiği mineraller sayesinde cildinize parlak ve sağlıklı görünüm kazandıracak.

Islak bitişli ve çizgilere dolma yapmayan kapatıcıları göz pınarlarına, gözün dış köşelerine, burun kenarlarına ve cildinizde bulunan kusurlara sürerek ve şık dokunuşlarla dağıtarak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kaş jeliyle doğal ve tek tek ayrılmış kaşlara sahip olmak çok kolay. Üste hakikat sabitlediğiniz kaşlar uzun mühlet kalıcılık sağlarken pak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Nötr tonlarda kullanacağınız göz farıyla sade bir manzara elde ederken gözün dış kenarlarına süreceğiniz kahverengi göz kalemi ile makyajınızı yumuşatarak doğallık katabilirsiniz.

Turuncu ve pembe tonlarındaki likit allıkları yanak ve elmacık kemiklerinize sürerek hem doğal hem de fresh bir imgeye sahip olurken, nemli ve ipeksi yapısıyla yüzünüze boyut kazandırabilirsiniz.

Dudak renginize yakın bir dudak kalemiyle çerçeveleyeceğiniz dudaklarınızı, dudak parlatıcısıyla hem parlaklık hem canlılık katabilirsiniz.

İşte bu kadar!

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.