Yaşlı Ciltler İçin Kil Maskesi

14.03.2021
479
Yaşlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Yağlı cilt birçok insanı rahatsız eder. Eğer sizin de yağlı bir cildiniz varsa kil içeren ürünler kullanmalısınız. Kil, ciltteki toksin maddeyi temizler ve cildi sıkılaştırır. Aynı zamanda cildi yeniler ve yağlanmayı da azaltır. Kullanımı Aztek ve Mısır uygarlıklarına kadar giden kil, içerisinde birçok mineral ve vitamin barındırır.

Kil maskesi sivilcelere de iyi gelmektedir. Sivilce bilindiği üzere fazla yağ salgısı ve ölü deri hücresi üretimi sonucunda gözeneklerin tıkanması ile olur. Kil maskesi bu türlü şikayetlere genellikle olumlu sonuç verir.

Yaşlı Ciltler İçin Kil Maskesi

Kil maskesi ciltte kan dolaşımını arttırır ve derinin yenilenme sürecini hızlandırarak, çoğu deri problemlerine bir seferde çözüm üretir.

Kil maskesi nasıl hazırlanır?

Piyasada uygun fiyatlara kil maskesi bulunmaktadır ancak eğer kendiniz evde yapmak isterseniz şu şekilde yapabilirsiniz:

– 1 yemek kaşığı Bentonit Kili, aynı ölçekte süt tozu ve 1 çay kaşığı da yulaf ezmesi. Bu karışım sürülecek kıvama getirilir ve cilde uygulanır. Karışımı sertleşene ve iyice kuruyana kadar cildinizde tutun ve daha sonra yıkayın.

 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.