Makyajsız Güzel Görünmek

06.04.2021
592
Makyajsız Güzel Görünmek

Her kadın güzeldir.

Yalnızca bakım yapmazsanız güzelliğiniz biraz sönük duracaktır. Ancak siz hala cildinizin doğal güzelliğini fark etmediniz mi? Uzun süredir kullandığınız makyaj malzemelerinden bir kaç haftalık da olsa uzaklaşmanızın zamanı geldi. Bazı ipuçlarıyla hiç bir makyaj malzemesi kullanmadan güzel gözükmeniz de mümkün.

-Kaşlar
Yüzünüzde en önemli yer kaşlardır. Bakışlarınızın da ön plana çıkacağı nokta kaşlarınızdır. Kaşlarınızı uzatmayın, aldırmayı aksatmayın. Ancak aldırmak için kaşlarınızı aldırmayın. Kaşlarınızı güvenilir bir yere doğru şekilde aldırın. Hatlarını belli etmek için kaş kalemi yada kaş farı kullanabilirsiniz. Bununla kaşlarınızın seyrek kısımlarına dolgu yapar, doğal bir görünüm sağlarsınız.

-Cilt bakımı
Cildinize fondöten sürmeden dışarı çıkmak istiyorsanız cilt bakımını mutlaka yaptırmalısınız. Siyah noktalarından arındırılmış, pürüzsüz cilde ancak bu şekilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakımınızı ihmal etmeyin. Haftada 1 kere mutlaka yapın. Örneğin 1 yemek kaşığı toz şekere yarım yemek kaşığı zeytinyağı koyun ve karıştırın. Ardından yüzünüze sürün

-Kirpikler
Bakışların öne çıkması için en az kaşlar kadar bir diğer önemli nokta ise kirpiklerdir. Kirpiklerinizin uzun gözükmesi sizi daha güzel gösterecektir. Ancak kirpikleriniz uzun değilse doğal bir yöntem olarak vazelin kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizi canlandırmak için bir kulak çubuğuna vazelin sürün ve bunu kirpik diplerinize uygulayın.

-Güneş koruyucu
Cildinizin erken yaşlanmasını istemiyorsanız onu mutlaka zararlı güneş ışınlarından korumalısınız. Dışarıya çıkmadan yarım saat önce cildinize güneşin UVA ışınlarından koruyacak bir güneş kremi sürün, daha sonra dışarıya çıkın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.