Gözaltı Koyuluklarından Nasıl Kurtulurum?

14.03.2021
429
Gözaltı Koyuluklarından Nasıl Kurtulurum?

Genç ve temiz bir yüz her kadının arzu ettiği şeylerden biridir. Oluşma nedenleri birbirinden farklı da olsa gözaltında meydana gelen kararma ya da morarmalar kişileri yorgun, uykusuz ya da mutsuz göstermektedir.

Gözaltı morluklarının farklı sebeplerle meydana geldiğini söylemiştik. Bunlar 4 tiptir:

Kahverengi lekelenme, mavimsi morumsu halkalar, menekşe ve kırmızı gölgelenme ile halkalanma ya da torbalanmaya bağlı gölgelenmedir.

Kahverengi lekelenmeye sahipseniz genetik özelliklerinizden dolayı bu durumu yaşıyorsunuz demektir. Mavimsi mor renkli halkalarınız varsa bunun sorumlusu sizsiniz demektir. Çünkü bu renkler uykusuzluk, stres, sigara gibi kişinin yaşam tarzından kaynaklanır. Menekşe ve kırmızı renkteki halkların sorumlusu ise yaşlanmadır. Cilt altındaki damarsal yapı zamanla görünür olmaya başlar. Cildinizin incelmesiyle alakalıdır. Halkalanma ya da torbalanmaya bağlı gölgelenme ise yaşlanmakla ilgilidir. Kahverengi ve siyah gözaltı halkaları da cildin güneşten zarar görmesi ile olur. Ayrıca genetik faktörlerde de görülür. Koyu ve mor renkli gözaltı halkaları da zayıflama sonucu yüzün hacim kaybetmesi ve çökmesi sonucu meydana gelir. Bu durum bir renk değişikliği durumu değildir.

Gelelim halkalardan kurtulma yollarına…

Tarifi:

– Salatalık suyunu ya da salatalığın kendisini göze koyabilirsiniz.

– 1 çorba kaşığı domates rendesi ve yine aynı ölçekte un, 1 tutam zerdeçal, yarım çorba kaşığı yeşil limon suyu.. Bunları macun kıvamına getirin. Gözaltınıza sürün ve yarım saat bekleyin.

– İki bademi geceden suya koyun ve sabah bademleri sudan çıkartıp kabuklarını soyun. Kabukları soyulmuş bademleri ezin ve birkaç damla yeşil limon suyu koyun. Bu karışımı 20-25 dakika tutun. 2 hafta boyunca her gün günde 2 kere uygulanmalıdır.

– Kendiniz belirleyeceğiniz bir ölçeğe göre nane yapraklarını ezip gözaltınıza sürün.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.