Makyajla Uyumanın Zararları

06.04.2021
527
Makyajla Uyumanın Zararları

Her kadın makyaj yapmayı çok sever.

Makyajsız dışarı adımını atmayan kadınlar illa ki çevrenizde bulunmaktadır. Hatta belki onlardan birisi de sizsiniz. Ancak her ne kadar makyajda adeta harikalar yaratın, eğer gece uyurken yüzünüzden o makyajı çıkarmazsanız, yaşlanmayı o kadar kapınıza çağırıyorsunuz. Makyaj yapmak bir yetenek işi olmasına rağmen eğer gece yatarken makyajınızı silmezseniz sabah uyandığınızda yeteneğinizin adeta birbirine girdiğini göreceksiniz ve elbette cildiniz de aynı oranda yıpranacak. Eğer makyajınızla uyursanız işte cildinize olacaklar.

-Rimelle uyursanız
Kirpiklerinizin hassasiyetini arttırırsınız. Kirpikleriniz kopar ve göz altlarınızda mor halkalar oluşur. Kirpik diplerinizde büyük bir kaşıntı oluşturur. Göz sağlığınızı içinde bulundurduğu maddelerden dolayı ciddi şekilde tehlikeye sokar.

-Fondötenle uyursanız
Cildinize fondöten uygularken adeta sıva sürdüğünü unutmayın. Bu sebeple cildinizin fondöten sebebiyle gözenekleri tıkanır. Fondötenle uyursanız gece gözenekleriniz hava alamaz ve bu sebeple de cildinizde yenilenme gerçekleşmez. Cildiniz ve hücreleriniz siz uyanana kadar yenilenmektedir.

-Rujla uyursanız
Belki rujla uyuyakalmak pek kulağa mantıklı gelmiyor. Ancak gene de böyle bir şeyi başarırsanız sabah uyandığınızda yüzünüze ve yastığınıza bulaşmış ruju fark edeceksiniz…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.