İlişkileri Düzeltmek İçin Önce Kendinizi Düzeltin

31.03.2021
474
İlişkileri Düzeltmek İçin Önce Kendinizi Düzeltin

Yaşadığınız her şeyin kaynağı sizsiniz. O nedenle yaşadığınız hayatı değiştirmek sizin elinizde. Kendinize dürüstçe bakın ve içinizdeki gücü keşfedin. Eğer kendinizi bilmez ve kim olduğunuzu arayıp bulmazsanız akıntıda yuvarlanan yaprak gibi oradan oraya sürüklenirsiniz.

İlişkiniz parayla satın alınamayacak kadar değerlidir. Bazı insanlar gerçekten anlaşılmazdır. Ne yaparsanız yapın asla düzelmezler ve davranışlarını değiştirmezler. Onlara iyi davranırsınız anlamazlar, kötü davranırsınız anlamazlar. Onlar değişmezler ama siz onlardan değil kendinizden sorumlusunuz. İnsanlar ne olursa olsun hepsi kendinden sorumludur. Bir insanı değiştiremezsiniz ama kendinizi değiştirerek, kendi huzurunuzu sağlayarak insanların size olan etkilerini kırabilirsiniz. Bunun için kendinize yönelmeniz ve kendi iç sesinize kulak vermeniz yeterlidir. 

Bazen sebebi anlamadığınız şekilde insanlar size karşı birleşebilir ya da size karşı birlik olabilirler. Bu aslında tek başınıza kalsanız bile ne kadar güçlü olduğunuzu gösterir. Tek başınıza bu kadar güçlüyken sizin gibi insanların bir başkası ile bir araya gelerek gücünü katlamasına müsade etmeyeceklerdir. Olsun, sorun değil. Siz sorunun değil çözümün kaynağı olmaya ve iç sesinizi dinleyerek huzurunuzu korumaya çalışmalısınız. 

İnsan ilişkileri gerek kadın-erkek ilişkisi olsun, gerek arkadaş ilişkisi olsun kolay değildir. Kolay olmaması güzeldir belki de.. Zorluklar ve çatışmalar her ilişkide vardır diyor uzmanlar zaten. Çatışmalar da ilişkilerin dinamiğidir. Empati kurma ve analiz etme gücü katar insana. Ne olursa olsun ilişkiler doğru değerlendirilmeli ve olaylar doğru okunmalıdır. Bunu yaptığınızda mutsuz olmanız için hiçbir gerekçe kalmaz. 

Ünlü Kuantum Koç ve Eğitmenleri de aynı şeyleri söylüyor. Anne-babanız, eşiniz, sevgiliniz, arkadaşlarınız ya da çevrenizle ilişkilerinizde sadece kendinize yönelik olun. Kendi sesinizi dinleyin, kendi iç huzurunuzu sağlayın. Kendinizi değiştirerek değişime kendinizden başlayın. Belki insanları değiştiremezsiniz ama kendinizi değiştirerek ve diğerlerini de buna cesaretlendirerek bir değişimlik fark yaratabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.