Kemerli Burunlara Özel Makyaj Yapım Yolları

19.03.2021
651
Kemerli Burunlara Özel Makyaj Yapım Yolları

Kemerli Burunlara Özel Makyaj Yapım Yolları

Birçoğumuzun vücudun da elbette sevmediği ya da kusurlu bulduğu noktalar vardır. Ama genel olarak kişinin kendini en çok beğenmediği noktası burun olur. Çünkü burun yüzün hatlarında, duruşunuza, jest ve mimiklerinizden bakışınıza kadar her şeyi etkiler. Bu nedenle kemerli bir buruna sahip olan kadınlar genelde burunlarından kurtulmak isterler. Bunun tabi estetik gibi kalıcı bir yolu vardır. Ancak evde geçici olarak makyaj ile de bu kusuru kapatabilirsiniz.

Bu yazımızda kemerli buruna sahip kadınların bu kusurlarını nasıl görünmez yapabileceklerini konu aldık. Öncelikle makyajın gizleyemeyeceği bir kusur yoktur. Sadece doğru yöntemi bulmanız gerekir.

Kemerli burunun gizlenmesi için en önemli makyaj ürünü fondötendir. Koyu renk bir fondöten yardımı ile burnunuzu daha kısa gösterebilirsiniz. Bunun için burnunuzun ucundan yanlara doğru uygulaya bilirsiniz. Bu işlemin ardından bir ton açık bir fondöten ile burun kemeriniz olan kemik üzerine hafif uygulayarak gölgelendirme yapabilirsiniz. Bu sayede burnunuz hem küçük hem de kemersiz görünecektir. Burada önemli olan fondöteni parmağınızla ya da sünger ile uygulamanız olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.