Gizli Makyaj Nasıl Yapılır

20.03.2021
488
Gizli Makyaj Nasıl Yapılır

Gizli Makyaj Nasıl Yapılır

Bazen gideceğimiz mekan ya da yer yapacağımız makyajı kaldırmaya bilir. Ya da bir fazla süslenmemiş görünmek isteye biliriz. Böyle durumlara da hiç makyaj yapmamamız cildimizin tüm kusurlarının ortada olması içimize gelmez ve ilk bakışta hissedilmeyecek bir makyaj kurtarıcımız olur. Böyle durumlar için kendinizi hazırlasanız iyi olur.

Öncelikle yok gibi makyajın en temek özelliği fondötendir. Cildinizin parlamasını istemiyorsanız… Fondöten öncesi cildinizi bir havlı yardımı ile iyiye kurulayın. Bu yağlılık oranını azaltacaktır. Fondöten seçimi ve uygulanışı sizi ele verebilir. Bu nedenle cilt renginize en uygun renk fondöteni seçmelisiniz. Bu fondötenden bir pompa alıp parmak uçlarınızla yaymalısınız.

Fondöten sonrası sıra geldi kapatıcıya göz altlarınıza kapatıcıyı yine parmak uçlarınızla uygulayın. Daha sonra göz üzerinize ten renginize uygun bir far sürün. Bu ten renginize uygun bir pudrada olabilir. Kesinlikle göz kalemi ya da eyliner kullanmayın. Ama kirpik renginize uygun bir rimel sürebilirsiniz. Rimelinizin rengi kahverengi olabilir. Kirpiklerinizi hacimli değil canlı göstersin yeter. Son olarak toprak tonlarında bir ruj ile makyajınızı tamamlayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.