Makyaj Hataları

06.04.2021
443
Makyaj Hataları

Makyaj bir kadının en etkili silahıdır.

Bütün kusurları kapatır, sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterir. Bazı kadınlar makyajı adeta vücudunun bir organı haline getirmiş, markete bile makyajsız çıkmıyor. Ancak makyajınızı yaparken bazı hatalarınızın sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterdiğini ve makyajı çabuk sürede geçebilecek hale getirdiğini biliyor muydunuz? Üstelik bu hataları genelde farkında olmadan yapıyorsunuz. Peki nedir bu hatalar ?

-Yanlış pudra kullanımı
Eğer cildinize uygun pudra kullanmayın, daha açık yada daha kapalı renkte pudra kullanırsanız cildiniz pürüzlü gözükecektir. Aynı zamanda boynuzla yüzünüzün rengi farklı olacaktır ve bu da sizi oldukça komik gösterir. Bu sebeple pudra alırken tonuna oldukça dikkat edin.

-Makyajı direk yüze uygulamak
Makyajı yüzünüze direk uygulayarak aslında direk cildinize zarar vermektesiniz Bunun yerine cildinize önce makyaj bazı sürmeli,daha sonra makyajınıza başlamalısınız. Bu şekilde hem makyajınız daha kalıcı olacak hem de daha güzel bir sonuç elde edeceksiniz.

-Saçlarınızı aynı renge boyamak.
Evet genç yaşlarda bunda bir hata yok elbette ancak yaş ilerledikçe saçlarınızın aynı renkte olması, yüzünüzdeki kusurları daha fazla görünür hale getirecektir. Aynı zamanda tek renk saç yüze daha sert bir ifade vermektedir.

-Su içmemek
Cildinizin, cildinizin olduğu kadar organlarınızın sizden en çok beklediği şey sudur. Eğer su içmezseniz cildiniz solar, iç organları işlevini eskisi kadar yerine getiremez. Bu sebeple asla su içmeyi unutmayın. Uzmanlar günde en az 8-10 bardak su içmenizi öneriyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.