Makyaj Öncesi Bakım

06.04.2021
483
Makyaj Öncesi Bakım

Makyaj Öncesi Bakım

Her şeyden önce bir çok kadın bilinçsizce makyaj öncesi hiçbir bakım yapmadan kozmetik ürünleri ciltlerine uyguluyor. Bunun sonucunda doğrudan cilde uygulanan kozmetik ürünlerin içinde bulunan kimyasallar ciltlerinde sarkmalara, kırışıklıklara, leke  ve sivilcelere neden oluyor. Bu neden ile makyaj öncesi cildimizi makyaja hazırlamalı ve cildinizi korumalıyız. Peki makyaj öncesi yaptığımız işlemler ne işimize yarayacak. Öncellikle makyajımız daha kalıcı olacak ve cildimize zarar vermeyecek. Cildimiz daha canlı ve ışıl ışıl görünecek.

Makyaj öncesi yapmamız gereken ilk şey yüzümüzü bir arındırıcı ile iyiye yıkamak. Daha sonra bir sıkılaştırıcı ile hafifçe masaj yapmak. Cildinizi birkaç dakika dinlendirdikten sonra temiz kuru bir havlu yardımı ile nemini almak. Daha sonra bir nemlendiriciyi tüm cildimize uygulamalıdır.

Nemlendiriciniz cilt türünüze uygun seçmeniz oldukça önemli cildiniz eğer yağlı ise su bazlı bir nemlendirici, kuru ise sadece nemlendirici özelliği olan bir ürün kullanmanızda fayda olacaktır. Son olarak fondöten uygulamadan önce cildinizin sivilce ve akne olan bölgelerine kapatıcı sürerken dikkatli ve nazik olmaya özen gösterin. Aksi durumda cildinizde sivilce lekesi oluşabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.