Gözaltı Torbaları

05.04.2021
386
Gözaltı Torbaları

Kadınların yaş ilerledikçe en büyük korkularından birisi göz altı torbalarıdır. Morarmış göz altı torbaları oldukça kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu sebeple bu sorundan muzdarip bazı kadınlar çareyi gözaltı kapatıcılarında aramakta. Ancak makyajla ne yapmaya çalışırsanız çalışın hiçbir şey sonuç vermiyor mu? O zaman gözaltı torbalarınızı makyajla yok etmeye değil, tamamen yok etmeye hazırlanın. İşte uzmanların gözaltı torbalarının cildinizde oluşmasını engelleyecek tüyolar.

Gözaltı torbalarının oluşmasındaki en büyük sebep sinir ve stres bozukluğudur. Siz stres taptıkça göz altınızdaki cildinizin üst yüzeyine yakın kısımlardaki kan damarları, bu bölgeyi daha hassas hale getirmektedir.
Gün içinde fazla bilgisayara bakmak, uzun saatler boyunca uykusuz kalmak, stresli ve hızlı bir yaşam, gözaltı torbaları oluşumunu büyük şekilde tetiklemektedir.

Bunun dışında göz çevrenizdeki koyu halkalar genetiksel de olabilir. Kalıtımsal sebeplerden dolayı ailenin büyüklerine çekmiş olabilirsiniz. Bu durumdan muzdaripseniz cilt tonunuzdan açık kapatıcılarla göz altlarınızdaki bu halkaları kapatabilirsiniz.

Uykunuzu iyi almaya ve uyumadan önce mutlaka makyajınızı silmeye özen göstermelisiniz.Gün boyu zaten makyajdan dolayı nefes alamayan cildinizi gece hücre yenilenme fırsatı varken de havasız bırakırsanız cildiniz çok çabuk yaşlanır.

Güneş ışınlarına dikkat etmelisiniz. Güneş ışınlarının içindeki şeyler gözaltlarınızın melanin seviyesini arttırmaktadır. Bu da morluklara sebep olur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.