Kıvırcık Saçların Bakımı

Kıvırcık saçların bakımı düz ve dalgalı saçlardan daha zordur. Yıkanmasından kurutulup şekil verilmesine kadar kıvırcık saç size eziyet haline dönüşe bilir.

Yıkarken ıslanan ve dolaşan saçlar tararken size oldukça zor anlar yaşatır. Yıkanan saçlarınızı kurutmak ise uzun ve zahmetli bir iş olur. Saç kırıkları kıvırcık saçlarda daha net görünür. Kıvırcık saçların her daim hacimli ve parlak görünmesi için gün aşırı yıkamak gerekir. Kıvırcık saçların kolay şekillenmesini şekillerin kalıcı olmasını istiyorsanız. Daha hassas bir bakım yapmanız gerekir. Bunun için saçlarınızı sık aralıklarla yıkamalısınız. Saç kremi kullanımına ve kremin durulamasına önem vermelisiniz. Ve en önemlisi saçlarınızı maskeler ile güçlendirmelisiniz.

Saçlarınızın hacimli parlak ve sağlıklı görünmesi için evde kolaylıkla yapabileceğiniz bir maske yapımı önereceğiz. Bir yumurta, çeyrek bardak zeytinyağı ile yapılan bu maskede malzemeler bir kap içinde iyice karıştırılacak. Yapılan karışım saçların uçlarından saç diplerine kadar masaj yaparak yedirilecek ve saç bir bone yardımıyla kapatılıp yarım saat bekleyecek. Daha sonra ılık su ile güzelce durulacak.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.