Erken Kırışmanın 5 Nedeni

Kadınların neredeyse en fazla korktuğu konu kırışıklıklardır. Kadınlar yüzlerinin, boyunlarının ve ellerinin kırışmasından korkarlar. Çünkü kırışıklık yaşlanmanın 1 numaralı belirtisidir
Bir önceki makalemizde elma ile kırışıklıklarınızı yavaşlatabileceğinizden bahsetmiştik. Ancak kırışıklıkların sebebini hiç düşündünüz mü ?
Kadınların en önemli varlığı yüzünüzün erken yaşta kırışmasının 5 sebebi uzmanlar tarafından açıklandı.
Özellikle bir çok kadının farkında olmadan yaptığı günlük alışkanlıklar yüzünüzün erken kırışmasına sebep oluyor.

Erken Kırışmanın 5 Nedeni

Yüzünüzün erken kırışmasını sağlayan sebebeler:

-Yüzünüze kesinlikle baskı yaparak uyumayın. Uyuyabiliyorsanız kesinlikle sırt üstü uyumayı deneyin. Çünkü yüze baskı yaparak uyuduğunuzda yüzünüzdeki çizgiler ortaya çıkıyor.
Güneş koruyucu kullanmayı kesinlikle unutmayın. Her an çantanızda, elinizin altında bir güneş koruyucusu bulunsun. Araba sürerken bile güneş koruyucu kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Nemlendiricilerinizin içine de güneş koruyucu ekleyebilirsiniz.
-Yüzünüzü çok fazla yıkamamalısınız. Çünkü yüzünüz yıkadıkça kurur ve nemsiz kalır. Kuru ciltler yağlı ciltlere göre çok daha hızlı yaşlanır.
-Pudrayı sürerken abartmamalısınız. Pudra cildi matlaştırır Kuru görünüm sağlar. Pudra kullanımını kesinlikle abartmamalısınız. Kararında, az miktarda kullanımınız cilt için çok daha yararlıdır.
-Fazla mimik hareketleri yüzünüzdeki çizgilerin daha hızlı belirginleşmesine sebep olur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.