Elocon krem nedir ve ne işe fayda? Elocon kremin cilde faydaları! Elocon krem fiyatı 2023

Atopik egzama, sedef hastalığı ve alerjik dermatit üzere çeşitli cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde epey tesirli olan Elocon krem kısa müddette tesir ederek meselelerinizi giderebilir. Şayet siz de egzama, sedef hastalığı üzere cilt sorunu yaşıyorsunuz bu kremi kullanabilirsiniz.

08.05.2023
350
Elocon krem nedir ve ne işe fayda? Elocon kremin cilde faydaları! Elocon krem fiyatı 2023

Atopik egzama, sedef hastalığı ve alerjik dermatit üzere çeşitli cilt hastalıklarının tedavi edilmesinde epeyce tesirli olan Elocon krem kısa müddette tesir ederek problemlerinizi giderebilir. Şayet siz de egzama, sedef hastalığı üzere cilt sorunu yaşıyorsunuz bu kremi kullanabilirsiniz.

30 gramlık tüpler halinde satışa sunulan Elocon krem, beyaz renkli, pürüzsüz ve homojen bir ilaçtır. Etken Unsuru Mometazon furoat olan Elocon Krem, bedende kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların tesirlerini azaltan ve cilt üzerine uygulanan bir kremdir. Atopik dermatit (egzama), alerjik dermatit  ( deterjan kullanımı gibi)  ve psoriasis-sedef hastalığı ( dizlerde, dirseklerde, saçlı baş derisinde ve öbür bölgelerde kuru ve kaşıntılı kızarıklıklarla birlikte kalın, sedef rengi, iri pullanmalar -kepeklenmeler)  üzere iltihaplı deri hastalıklarının tedavisinde tesirlidir. Ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklıklar için kullanılan Elocon krem, kortizonlu bir hormon ilacıdır. Güçlü bir kortikosteroiddir. 

Uzman tabiplerin reçete etmesiyle alınan bu kremin etken unsuruna karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Yüzünüze 5 günden fazla sürmeyiniz. Şayet şeker hastalığınız var ise doktorunuza  müracaattan; kullanmayınız. 

Çok hasar görmüş geniş cilt yüzeylerinde ve birbiriyle temas eden cilt yüzeylerinde yapılan uzun sureli tedavilerde ya da kapalı pansuman durumlarında bu bölgelerde toksik tesirlere rastlanılabilir. 

ELOCON KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o biçimde kullanmanız gerekmektedir.

İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak ölçüde aldığınız ilacı ince bir katman halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz.

ELOCON KREM FİYATI 2023

Özellikle de günümüzde ciltte meydana gelen sıhhat meseleleri ile birlikte egzama hastalığının tedavisi emeliyle kullanılan Elocon kremin 2021 fiyatı 35,04 TL‘dir.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.