Esmer Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

12.01.2021
494
Esmer Kadınlar İçin Makyaj Tüyoları

Esmer tenli kadınlar için makyaj yapmak beyaz tenlilere oranla çok daha kolaydır. Esmer ten her türlü rengi kolaylıkla kaldırdığı gibi cilt lekeleri ya da kusurlarını hemen ortaya dökmez. Bu anlamada esmer tenli olmak avantaj sayılabilir. Yine de esmer tenlilerinde kusursuz makyaj için uymaları gereken birkaç kural var.

Öncelikle fondöten seçimine dikkat etmeniz gerekir. Cildinizin tonundan bir ton açık fondöten rahatlıkla işinizi görecektir. Cildinizin her noktasına eşit olarak yaydığınız fondöten sonrasında gözaltınıza mutlaka farklı bir kapatıcı uygulatın bu cilt renginizden daha açık olabilir. Bu yöntemler gözleriniz ön plana çıkmış olacaktır.

Daha sonra göz makyajınıza başlayabilirsiniz. Göz makyajı öncesi elinizde kullanmak istediğiniz farın rengini deneyin ten renginiz farında daha koyu görünmesine neden oluyorsa mutlaka far öncesi pudra ya da kapatıcıyı göz kapaklarınıza astar olarak kullanın. Daha sonra farınızı uygulaya bilirsiniz.

Son olarak özellikle bronz renk allık kullanımından kaçının çünkü bu sizi olduğunuzdan daha esmer gösterecektir. Bunun yerine daha doğal renler kullanabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.