Kozmetik Ürünleri Neden Zararlı

14.03.2021
593
Kozmetik Ürünleri Neden Zararlı

Son yıllarda kadınlarda özellikle makyaj malzemesi ve kozmetik ürün kullanım yaşı oldukça düştü. Cildinde hiçbir kusur olmayan çocuk yaşta ki kızlar ciltlerine abartılı makyaj ürünleri kullanmaya başladı. Uzmanların kozmetik ürünler zararlı uyarılarına kulak asmayan bu kadınlar kısa vadede olmasa bile uzun vadede bu zararlarla burun buruna geliyor. Peki bu kozmetik ürünlerin zararları ne ve bu zararlardan nasıl korunuruz.

Öncelikle bir çok kozmetik ürünün içinde alkol , kanstrojen ve kimyasal madde olduğu için cildi doğrudan tahriş ediyor. Cildin yıpranmasına lekeler oluşmasına ve erken sarkmasına sebep oluyor. Bu içinde kimyasal bulunan kozmetik ürünlerin solunumu ciğerlerinize de zarar veriyor.

Her şeyden önce bir ürünü kullanmadan önce ürün ambalajında mutlaka sağlık bakanlığına ait onay mührünün olup olmadığına dikkat edin. Daha sonra bu ürünleri cildinize en zararsız şekilde kullanmaya dikkat edin. Örneğin her gün makyaj yapmayıp cildinizi dinlendirin .Yada gerekenden fazla makyaj yapmayın. Fondöten gibi cildinin tamamını kaplayan ürünlerde önce nemlendirici kullanarak cildiniz koruyun.ve son olarak cildinizde kozmetik kalıntı ile uyumayın. Yatmadan önce mutlaka cildinizi temizleyin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.