Dudakları ve Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Önerileri

23.12.2021
424
Dudakları ve Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Önerileri

Dudakları ve Gözleri öne çıkaran makyaj hemen her yerde tercih edilebilmektedir. İş yaşantısından, okul ilişkilerine hemen her yerde konuşma esnasında insanlar dudak ve göz hareketlerine bakmaktadır. Nitekim dudakları bakımlı göstermek bu konuda önemli görülmektedir. Fakat yerine göre gözleri öne çıkaran makyaj ile daha kararlı görüş elde edilebilmektedir.

Dudakları Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Yapma Yöntemi

Dudakları gözleri öne çıkaran makyaj yapmak kadınların hem karşı cinsi hem de hem cinslerini etkileme noktasında ilk tercihidir. Özellikle önemli günlerde yapılan etkileyici göz makyajı davetliler arasında çekici olunmasını sağlamaktadır.

Dudakları ve Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Önerileri

Çekici göz makyajı ile daha etkili bakışlara sahip olunabilir.

Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Nasıl Yapılır?

Daha anlamlı ve daha büyük gözler evde göz makyajı ile sağlanabilmektedir. Ayrıca davetli olunan yere göre renk tercihlerinde bulunmak kadının saç rengine göre oluşturacağı kombinasyonları da zamanla keşfetmesini sağlayacaktır.

  • İlk adım olarak cildinizde eski makyajınızdan kalanları temizlemekle başlayın. Yüzünüzün genel simetrisini belli eden, yüzünüzü daraltabilen ya da genişletebilen kaşlarınızı kaş kalemi veya Kaş farıyla şekillendirebilirsiniz. Seyrek kaşlar içinse kaş maskaraları ile hacim kazandırabilmek mümkün.
  • Parlak ve sağlıklı gözler için, alt göz içine beyaz göz kalemi uygulayabilirsiniz. Kirpik diplerine göz kalemi veya eyeliner uygulamak için noktalarla işaretlemeler yapıp ardından dikkatle üzerlerinden geçebilirsiniz. Çizgilerin kalınlaşmasını istiyorsanız noktaları büyütün.
  • Gözlerinizi aydınlatmak için, açık tonlu göz farını, kaşınızın hemen altına, göz pınarlarınıza ve göz kapağınızın ortasına uygulayın. Açık rengi göz kapağınıza, koyu rengi dış köşeye olacak şekilde far paletinizden seçtiğiniz renkleri uygulayın. Ardından renkleri karıştırırken açık farı tercih edin. Gözlerinizin öne çıkması için kirpik çizginizi koyulaştırın.
Dudakları ve Gözleri Öne Çıkaran Makyaj Önerileri

Dudakları öne çıkaran makyaj dudakları dolgunlaştırmak için kullanılan etkili yöntemlerden.

Belirgin Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Belirgin dudak makyajı özellikle üst – alt dudak boyut farkı sorunu yaşayan kişiler için hayat kurtarıcıdır. Özellikle üst dudağı belirginleştiren makyaj ile dudak çizgileri daha çekici hale getirilebilir. Nitekim güzel dudaklara sahip olunmasının altında makyajla beraber dudak bakımı da yer almaktadır. Düzenli olarak dudak peelingi ile dudaklar ölü deriden arındırılmalıdır. Bu sayede dudaklardaki kan dolaşımı hızlandırılarak daha belirgin olmaları sağlanır.

  • Makyaj öncesi nemlendirme özelliği olan bir dudak ürünü kullanarak dudakların ihtiyacı olan bakımı yapabilirsin. Bu sayede dudak makyajının çok daha güzel durması sağlanmaktadır. İçeriğinde shea yağı, Hindistan cevizi yağı bulunan Lip Balmlar ile yumuşacık dudaklar elde edebilir, Tarçın yağı içeren Lip Balmlar ile daha dolgun dudaklara sahip olabilirsin. Dudaklarının güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmasına yardımcı olmak adına SPF içeren ürünler ile dudaklarını koruyabilirsin.
  • Dudakları öne çıkaran makyaj için göz ve ten makyajının olabildiğince sade, hatta ‘yok gibi’ olmasına dikkat etmelisin. Mükemmel görünen dudaklara kavuşmak kadar bu görünümü korumak da altın değere sahiptir. Kalıcı formüle sahip kolay sürülebilir kremsi yapıya sahip olan rujları bir fırça ile ince bir kat halinde dudaklarına uygulayabilir, peçeteyle tampon yaparak fazla ruju alabilir ve kalıcılığını arttırabilirsin.
  • Dudağını uygulayacağın ruj ile aynı renkte dudak kalemi kullanarak çerçeveleyebilirsin. Bu işlemi yaparken üst ve alt dudağının orta kısmından başlamalısın. Üst ya da alt dudağından biri diğerinden inceyse dudak kalemi ile kalınlaştırabilirsin. Doğal bir görüntü için dudak çevresini maksimum bir kalem ucu dışına taşırarak çevrelemelisin. Ayrıca aradaki boşlukları da doldurmaya özen göster.
  • Çerçeveledikten sonra tekrar ince bir kat ruj uygulamalısın. Bunun üzerine kapatıcı ve aydınlatıcı kullanarak dudaklarının hattını belirginleştirebilirsin. Dudaklarını daha kalkık göstermek için dudak çizginin üstüne ve ortasına aydınlatıcıyı yüzük parmağınla uygulayabilirsin. Işıltılı bir dudak mat bir dudağa kıyasla çok daha dolgun bir görüntü sağlamaktadır. Yapışkan his bırakmayan bir gloss uygulayabilirsin. Böylelikle ruj gün boyu etkisini koruyacaktır.

Daha fazla Makyaj önerisi okumak için kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.