Sivilce İzlerini Makyajla Kapatma

14.12.2021
486
Sivilce İzlerini Makyajla Kapatma

Sivilce izlerini makyajla kapatma yöntemi hassas ciltler için hayat kurtarıcı niteliktedir. Özellikle sık terleyen veya yağlı ciltlerde sürekli sivilce oluşumu görülmektedir. Sivilce izleri ise sosyal yaşamda istenmeyen lekelerdir. Özellikle ikili görüşmelerde iyi görünmek isteyenler sivilce izlerini makyajla kapatma yöntemini tercih etmektedir. Nitekim ten rengini koruyan kapatıcılar veya çeşitli bazlar ile istenen kapatma yakalanabilmektedir.

Sivilce İzlerini Makyajla Kapatma Yöntemi

Yüzdeki sivilceler ve izleri, birçok kadının ortak problemidir. Fakat makyaj yardımıyla onlardan kurtulmak ise aslında oldukça kolay. Aşağıdaki adım ve tüyoları makyajınıza uygulayarak sivilceli görünümden kurtulabilirsiniz. Nitekim evde sivilce izlerini makyajla kapatma ile kısa zamanda cilt güzelliği sağlanabilmektedir.

Sivilce İzlerini Makyajla Kapatma

Sivilce izlerini makyajla kapatmak çoğu zaman hayat kurtarıcıdır.

Temizlenmemiş cilde makyaj uygulamak, özellikle akneli ve akneye yatkın ciltlerde daha çok ve şiddetli sorunlar yaşanmasına sebep olur. Bu sebeple su bazlı bir tonik ve pamuk yardımıyla yüzü temizleyerek makyaja başlamak gerekir. Bu işlemi düzenli olarak yaparsanız uzun vadede etkisini daha belirgin göreceksiniz. Akneye yatkın ciltlerde gözlenen bir diğer sorun yağlanmadır. Tonik ile ilk temizlik yapıldıktan sonra, cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem uygulamak yağlanma sorununu azaltacak ve makyaj için sağlam bir taban oluşturacaktır. Nemlendirici adımından sonra makyajınızın daha kalıcı olması için dilerseniz makyaj bazı da uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzlerini Makyajla Kapatma Nasıl Yapılır?

Akneleri kapatmak için fondötenden önce bir “corrector” (düzeltici) paleti de kullanılabilmektedir. Kapatmak istediğiniz rengin karşıt rengiyle bir fırça yardımıyla o bölgeden geçin ve sınırlarını parmaklarınızla tampon hareketler yaparak dağıtın. Karşıt renk kullanmak, o bölgedeki rengi nötrlemek içindir. Sivilceler kırmızı renk ağırlığında olduğu için, düzeltici paletindeki yeşil rengi kullanmak uygun olacaktır. Sivilce lekeleri ise daha kahverengimsi olduğundan ten rengine yakın, açık ton kullanmak daha iyi olacaktır. Göz altı morlukları için doğru renkse sarı-turuncu tonlarıdır.

Sivilce İzlerini Makyajla Kapatma

Makyajla evde akne izleri kolaylıkla kapatılabilmektedir.

Cildinizi hazırladıktan sonra sıradaki adım fondöten. Cilt tipinize ve ten renginize uygun rengi, uygun miktarda temiz bir fırça ya da süngerle uygulayın. Bu adımda ilerisi için dikkat etmeniz gereken nokta, sünger ve fırçalarınızın temiz olmasıdır. Kirli aletlerle uygulama yapmanız, sivilce probleminizin artmasına sebep olacaktır.

Kapatıcı adımında rutin olarak sürdüğünüz göz altı, burun kemeri, kaş arası ve alın gibi bölgelere ek olarak sivilce ve sivilce lekelerinizin üstüne, ten renginize daha yakın bir tonda kapatıcı uygulayıp transparan pudra ile sabitleyin. Buradaki püf nokta ise kapatıcıyı cildinize parmaklarınızla tampon hareketler yaparak yedirmektir. Böylece sürmüş olduğunuz ürün, sünger ya da fırçanızda kaybolmayacak ve kapatıcılık açısından daha yüksek verim alacaksınız.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.