En Kolay Yoldan Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

06.01.2021
203
En Kolay Yoldan Kırışıklıklarınızdan Kurtulun
Basit bir maskeyle kırışıklıklarınıza elveda deyin

Kırışıklık bilindiği üzere belli nedenlerle ortaya çıkan ve cilt yüzeyinde meydana gelen kıvrımlar ve çizgilerdir. Hemen hemen herkesin yaşlandıkça yüzünde kırışıklıklar meydana gelir.

Kırışıklık yaşlılığın en önemli belirtisi olmakla birlikte kırışıklığın tıbben bir ilacı yoktur ama kırışıklığın etkisini azaltan kremler bulunmaktadır.

Kırışıklık yaşlanmanın doğal bir süreci olsa da biz kadınlar bunu genelde böyle algılamayız ve bu durumu bir eksiklik, kusur gibi görürüz. Yaşlandıkça insan cildi incelmekte ve esnekliğini kaybetmektedir. İncelen ve esnekliğini kaybeden cildin elastik ve sıkı yapısı bozulur ve bunun sonucunda da kırışıklıklar meydana gelir. Kırışıklığın birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlardan en bilineni sigara, güneş ve yaşlılıktır.

En Kolay Yoldan Kırışıklıklarınızdan Kurtulun

Kırışıklığın etkilerini azaltıcı mükemmel bir cilt maskesi hazırladık sizlere.

Malzemeler:
-1 Yemek kaşığı jojoba yağı.
-1 Yemek kaşığı buğday özü yağı.
-Avokado yağı ve keten tohumu yağı

Hazırlanışı:
500 gr kaynar su hazırla ve tüm bu yağları kaynar suyun içine at. Temiz havluyu bu suyla ıslat ve cildine koy. 5 dakika beklet. Cilt ısınınca elinle masaj yap. İşlemin ardından cildine buz sür. Bu işlemi haftada 2 defa yap. Sonuçtan memnun kalacaksın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.