En yeterli ve en tesirli güneş kremleri 2023!

Güneş kremleri herkesin kesinlikle kullanması gereken ve cilt tipine nazaran kesinlikle dikkat edilerek alınması gerekiyor. Bu yıl piyasada birbirinden farklı güneş kremleri yer alıyor. Ortalarından en düzgün ve en tesirli olanları sizler için derlerdik. İşte 2023’ünen düzgün güneş kremleri:

23.04.2023
398
En yeterli ve en tesirli güneş kremleri 2023!

Güneş kremleri herkesin kesinlikle kullanması gereken ve cilt tipine nazaran kesinlikle dikkat edilerek alınması gerekiyor. Bu yıl piyasada birbirinden farklı güneş kremleri yer alıyor. Ortalarından en güzel ve en tesirli olanları sizler için derlerdik. İşte 2023’ünen yeterli güneş kremleri:

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Güneş ışınları güçlü bir D vitamini kaynağı olup kemik sıhhati ve bağışıklık sistemi için epey kıymetlidir. Ama güneş ışınları D vitamini ile birlikte radyoaktif özellikte olan ve cilde ziyan veren ultraviyole ışınları da içerir.  Canlılığın hayat kaynağı olan bu ışınlar maalesef cildimize karşı o kadar da nazik davranmaz. Derinin alt katmanına tesir ederek yaşlanma tesirlerini arttırır ve uzun vadede cilt kanserine sebep olabilir. Cildi güneş ışınlarının ziyanlı tesirlerine karşı koruyan cilt bakımı eserlerine güneş esirgeyici denir ve güneş kollayıcı sprey, güneş kremi ve güneş kollayıcı losyon gibi farklı formlarda üretilebilir. Yaz kış demeden kullanılması gereken güneş koruyucular bu yıl farklı seçeneklerle raflara dizildi. Şimdi bir güneş kremi almadıysanız ve yeni bir krem arayışı içindeyseniz kesinlikle hazırladığımız yazıya göz atmalısınız. 2023 yılının en düzgün ve en etkili güneş kremini sizler için derledik. 

güneş kremi sürmek

GÜNEŞ HAMİ SEÇMEDEN EVVEL DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Artık fizikî ve kimyasal bir güneş koruyucusunu nasıl tanımlayacağınızı anladığınıza nazaran, güneş koruyucunuzu satın almadan evvel göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey daha var. Güneş koruyucunuzun şunları yapması gerekir:

SPF 30 yahut üzeri olsun,
Sizi hem UVA hem de UVB ışınlarından koruyun (geniş spektrum),
Suya güçlü olmalı,
Cilt tipinize uygun olmalı.

  • 1- MISSHA A’PIEU Power Block Tone Up Sun Base Pink SPF50+/PA++++ / 259 TL

MISSHA A’PIEU Power Block Tone Up Sun Base Pink SPF50+/PA++++

İncelemiş olduğunuz eserin satış fiyatını satıcı belirlemektedir. Güneş ışınlarından yıpranmış cilde ebegümeci özü ile hassas bakım sağlar. Yoğunlaşmış cilt tonunu aydınlatarak parlak ve canlı görünmesini sağlar. Güneşten kaynaklı ciltte oluşan yaşlanma tesirlerine karşı korur. Güneşten kaynaklı gerçekleşen cilt lekelerine karşı müdafaa sağlar.

  • 2- Yves Rocher 50 GKF Yaşlanma Zıddı Güneş Kremi / 379 TL

Yves Rocher 50 GKF Yaşlanma Aksisi Güneş Kremi

50 muhafaza faktörlü güneş kremi, cildinizi UVA/UVB ışınlarına karşı ekili bir biçimde korur. Üstelik güneşe bağlı cilt yaşlanmasının ve cilt lekelerinin oluşumunu maniler. Cildinizin nemlenmesine, yumuşaklık kazanmasına ve kırışıkların azalmasına yardımcı olur.  Güneş yanığı ve cilt yaşlanmasına karşı korumak için uzmanlarımız tarafından Boğa Dikeni özünün çift UVA/UVB muhafazalı son kuşak nano partikül içermeyen güneş filtreleri ile birleştirilip geliştirilmiştir.

  • 3- ROC Soleil Protect High Tolerance Fluid Spf 50+ / 697 TL

ROC Soleil Protect High Tolerance Fluid Spf 50+

Roc Soleil Protect High Tolerance Fluid Spf 50+, hassas cilt tipine sahip bireylerin kullanıma uygun olarak geliştirilen nemlendiricili güneş kremidir. UVA ve UVB ışınlarına karşı yüksek müdafaa sağlar. Soleil Protect güneş kremi hafif bir yapıya sahip olduğu için cilt tarafından basitçe emilir. 50 faktör muhafazalı eserin güneşe çıkmadan evvel uygulanması gerekir.

  • 4- La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Spf 50 / 379 TL

 

La Roche Posay Anthelios Invisible Fluid Spf 50

Anthelios eserleri içerisinde en yüksek UVA müdafaasına sahiptir. Yüksek spektrumlu muhafazası ciltte UVA ve UVB ışınlarına karşı kalkan vazifesi görür. Kızılötesi-A ve hava kirliliği sebebiyle cildin ziyan görmesini en aza indirmeye yardımcı olur. Suya, kuma ve tere karşı çok sağlamdır. Göz etrafında kullanılabilir. Hassas ve reaktif ciltler üzerine dermatolojik denetimler altında test edilmiştir.

  • 5- Dermalogica Prisma Protect SPF 30 / 1306 TL

 

Dermalogica Prisma Protect SPF 30

UV ışınlarına, hür radikallere ve hava kirliliğinin zararlarına karşı korur. Tüm gün boyunca çok daha pürüzsüz görünen bir cilt için cildi nemlendirir. Cildin doğal ışıltısını takviyeler.  Geniş Spektrumlu SPF30 UV hasarına karşı müdafaaya yardımcı olur. Gelişmiş nem mıknatısları, gözle görülür halde pürüzsüz bir cilt için gün uzunluğu nemlendirme sağlar. 

  • 6- Shiseido Clear Stick UV Protector WetForce SPF 50+ / 1200 TL

 

Shiseido Clear Stick UV Protector WetForce SPF 50+

WetForce teknolojisi ile üretilmiştir. Yüz ve beden içindir. Tere ve suya sağlamdır. Cildinizi güneşten korumak için her vakit ve her yerde kullanabilirsiniz.  Cildi canlandırmak için de uygulayabilirsiniz. Birebir vakitte dilek ederseniz makyaj üzerine de uygulanabilir. Cilde uygulanan ölçüsü azaltmak muhafaza gücünü de kıymetli ölçüde azaltır.

  • 7- Darphin – Intral Environmental Lightweight Shield SPF 50 / 879 TL

Darphin – Intral Environmental Lightweight Shield SPF 50

SPF50 özelliği ile cildi UV ışınlarına karşı müdafaaya yardımcı olur.  Eksiksiz bir makyaj altı bazıdır cildi yalnızca güneşten değil çevresel faktörlere ve hava kirliliğine karşıda müdafaaya yardımcı olur. İnce hafif yapısıyla ciltte görünmez kalkan oluşturulmasını sağlar.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.