Evde Bacaklarınızı Bu Egzersizlerle İnceltin

Evde bacak inceltmek hayal değil.. Siz de bacaklarınızın kalınlığından şikayetçiyseniz ve görüntüsünden memnun değilseniz sizin için hazırladığımız 7 egzersiz hareketle işe başlayabilirsiniz.

Front Lunge:

bacak inceltmek için en ideal hareketlerden biridir. Bir adım öne doğru atılır ve arkada kalan bacaklar diz yere değmeden durur. Önde olan bacağın dizi de ayak parmak uçlarını geçmez. Hareket her iki bacak için yapılır.

Walking lunge:

hareket olarak front lunge hareketi ile aynıdır. Bu hareketin diğerinden farkı ise hareketin olduğumuz yerde değil de bir adım ileriye atılarak yapılmasıdır.

Split Squat:

bacak incelten hareketlerden biridir. Bu harekete ayak parmak uçlarının dizleri geçmemesi gerekmektedir. Yere çömelme hareketidir. Sandalye kullanılabilir. Bu harekette  belden aşağısı çalışmaktadır.

Wide squat:

ayak parmak uçları v şeklinde olmalıdır. Ayaklar iyice açılmalıdır ve kalça arkaya itilmelidir. Bu hareket iç bacak kaslarını yoğun bir şekilde çalıştırır. Bu harekette ağırlık kullanılırsa hareketin etkisi artar.

Single Led Deadlift:

hareketinde tek bacak üstünde öne doğru eğiliniz. Ağırlık ile de yapılabilir.

Standing Calf Raise:

hareketinde parmak uçlarında yukarıya doğru çıkılır. Topuklar yere konmaz ve ağırlık ile çalışıldığında tüm kas grupları çalışılır.

Merdiven çıkmak:

bilinen en etkili hareketlerden biridir. Merdiven çıkarak bacakları inceltmek mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.