Göz Makyajı İncelikleri

08.01.2021
425
Göz Makyajı İncelikleri

Son yıllarda kadınların makyaj yaparken en çok ön plana çıkardıkları nokta gözleri olmuştur. Özellikle eyeliner kullanımının yaygınlaşması ile göz yapıları büyük görünen kadınlar bu makyaj hilesine sık sık başvurmaya başladılar.

Eskiden hemen hemen her kadının kullandığı farlar bir anda ortadan kalktı ve az kullanılır hale geldi. Bunun yanı sıra göz kalemi kullanımı da oldukça çoğaldı. Peki, yoldan nasıl güzel belirgin gözler elde edebiliriz. Önceliklere gözaltı morluk ya da torbalarının görünmemesi için aydınlatıcı kullanmak önemli bir nokta ardından göz kapağı üzerine cilt rengine uygun astar niteliğinde bir far uygulanması oldukça iyi olacaktır. Daha sonra gri ya da kahve tonlarında bir far fazla öne çıkmayacak şekilde uygulamalıdır.

Günün öneminde göre göz kapağı üzerine kalın yada ince şekilde eyeliner çekilmeli eğer özel bir gece ise bu eyeliner’a kuyruk eklenmelidir. Son olarak kirpiklerinize kirpik tipimize uygun bir maskara ile rimel uygulanmalıdır.

Maskara ilk başta dik bir şekilde tutularak kirpik uçlarına ardından da yatay şekilde dipten uca uygulanırsa daha etkileyici bir görüntü ortaya çıkar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.