Yıpranmış Saçlara Mayonez Maskesi

19.03.2021
445
Yıpranmış Saçlara Mayonez Maskesi

Yıpranmış Saçlara Mayonez Maskesi

Son dönemde özellikle genç kadınların en önemli problemlerinden bir saçlarının bakımsız, sönük ve yıpranmış görünmesi. Bunun nedeni saçlarımız uzarken birçok dış etkene maruz kalıyor. Mesela şekil vermek için düzleştirici, maşa gibi ısı oranı yüksek aletler ya da saç boyaları veya şampuanlar içinde ki kremler gibi. Bu dış etmenlerin hemen hepsi saçlarınızı yıpratıyor.

Bu yıpranmışlığı gidermenin birçok yolu var elbette ama bunlar arasından en kolay şüphesiz mayonez maskesi çünkü bu maske için extra bir malzemeye ihtiyaç duymazsınız. Nasıl mı? Mayonez yapımında kullanılan hemen hemen tüm malzemeler saçlara faydalı malzemelerdir. Örneğin, yumurta ve zeytin yağ saçlarınızı besler ve kuvvetlendirir.

Gelelim mayonezi saçlarımızda nasıl kullanacağımıza öncelikle kirli saçlarınıza diplere gelmeyecek şekilde mayonezi uygulayın. Yaklaşık 45 dakika sonra ılık su ile durulayın. Eğer saçlarınız çok yıpranmış ise mayonez içine fazladan yumurta, Zeytin yağ ve limon ekleyebilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın canlandığını ve hacim kazandığını göreceksiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.