UZAK MESAFE İLİŞKİSİ SÜRER Mİ?

08.08.2022
866
UZAK MESAFE İLİŞKİSİ SÜRER Mİ?

UZAK MESAFE İLİŞKİSİ YAYGIN MIDIR ?

Yapılan araştırmalara göre günümüzde Türklerin %10’dan fazla kısmı çalışma şartları gibi nedenlerle uzak mesafe ilişkisi yaşamaktadır. Bazı koşullarda zorlanılsa da uzak mesafe ilişkisinin sürdürülmesinde önemli rol oynayan etkenler vardır.

UZAK MESAFE İLİŞKİSİ NASIL SÜRER?

1-PARTNERİNİZE GÜVENİN

İlişkilerin temel yapıtaşı güven duygusudur. Özellikle uzak mesafe ilişkisinde sizi en çok rahatlatacak şey partnerinizle aranızdaki güven bağıdır. Güven duygusu ilişkideki kişilerin dürüstlüğü ile oluşabilecek en güçlü bağdır. Partnerinizi her an göremiyor oluşunuzdan kaynaklı içgüdüsel kıskançlıklarınız elbette ki olacaktır, fakat ilişkinizin temelinde güven varsa partnerinizi ve kendinizi yıpratacak bir seviyede bir kıskançlık olmayacaktır.

UZAK MESAFE İLİŞKİSİ SÜRER Mİ?

2-ELİNİZDEN GELDİĞİNCE İLETİŞİMDE BULUNUN

İlişkilerde iletişim büyük önem taşır. Uzak mesafe ilişkilerinde gün içinde kişilerin birbiriyle buluşamıyor oluşundan dolayı partnerlerin birbirlerine sıcak ve samimi bir günaydın ve iyi geceler gibi mesajlar atması ilişkide büyük rol oynamaktadır çünkü ilişkide iki tarafta gün içinde akla gelinen ilk şey ve gün bitiminde akılda kalan son şey olmak isterler.

3-BERABER HOBİLER EDİNİN

Uzak mesafe ilişkisine sahip olmanız beraber yapabileceğiniz aktiviteler için bir engel değildir. Ortak hobilerinizin olması iletişiminizi keyifli hale getirir ve daha çok konuşacak konunuzun olmasını sağlar. İlişkide aynı spor dalını tercih etmek, çevrimiçi oyunlar oynamak gibi ortak beraber hobiler çok önemlidir.Bunların yanı sıra aynı film veya diziyi izleyebilirsiniz.Ayrıca görüntülü konuşma esnasında beraber şarkı söylebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.