Cinsel İlişki Süresi Uzatmak İçin 8 Öneri

Cinsellik her ne kadar her iki taraf için güzel bir deneyim olsa da bu süreci uzatmak ve bunu daha da keyifli bir hale getirmek çiftlerin elindedir.

Hem seksten maksimum doyum almak hem de cinsel birleşme sürelerini uzatmak için yapılması gerekenler şunlardır:

Konuşmak: Çiftler birbirlerine karşı dürüst ve açık olmalıdır. Ne istediklerini ve duygularını birbirlerine açıkça ifade etmelidir.
Rahat bir ortam: Seks için rahat bir ortam yaratmak çok önemlidir. Güvenli ve temiz bir mekan cinselliği daha da çekici bir hale getirecektir.
Ön sevişmeyi önemseyin: Ön sevişme için zaman ayırmak ve bunun için çabalamak gerekmektedir. Aksi halde duygusal yönelim tam sağlanamadığı için cinselliğin süresi kısalacaktır. Ön sevişme en az 20 dakika olmalıdır. Kadının ve erkeğin iyi orgazm yaşamalarının ön koşulu ön sevişmedir.
Fantezilere kapalı olmayın: Fantezilere kapalı olmak ve onlara önyargılı yaklaşmak sadece bakış açınızı ve eğlence alanınızı kısıtlar. Rutin hale gelen cinselliği yeniden canlandırmanın tek yolu fantezilerden geçer. Ufak aşk oyunları cinsel ilişki süresini uzatır ve hazzı doruklara çıkarır.
Kendinizle barışık olun ve bedeninize saygı gösterin: Kendisiyle barışık olmayan kişi karşı tarafı da memnun edemez. Kendinize ve partnerinize güvenin ve işi akışına bırakın.
Tutku ve romantizme zaman ayırın: Bunlar olmazsa olmazlardır. Tutku ve romantizme ne kadar zaman ayırılır ve ne kadar önemsenirse çiftler arasında yaşanan cinselliğin süresi de o kadar uzar. Seks mekanik bir eylem değil, kişilerin karşılıklı paylaşımlarda bulunduğu bir eylemdir.
Afrodizyak etkili besinler tüketin: Cinsel iştahı arttıran besinler tüketin ve şişkinlik yapan gıdalardan uzak durun. Enerjinizi besinlerle değil, kadınınızla paylaşın. Soğuk yiyecekler cinsel isteği azaltır. Uzak durun.
Spora yönelin: Spor ile cinsel performansınız artar, kendinizi daha sağlıklı ve güzel hisseder ayrıca pelvin kaslarını çalıştıran egzersizlerle hazzı uzatmanız mümkün olabilir.
– Orgazm taklidi yapmaktan vazgeçin

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.