Kadınlarda Güven Problemi

11.01.2021
424
Kadınlarda Güven Problemi

Birçok erkek eşinin ya da sevgilisiniz aşırı kıskançlıklarından ve takıntılarından şikâyetçi hatta bazı kadınlar bunu kabul dahi ediyor. Bu huylarından rahatsızlık duyuyorlar. Peki, bu kadınlarda ki güven probleminin temeli nedir?

Her şeyden önce Türkiye gibi kadın hakları konusunda oldukça geri durumda olan toplumlarda kadınlar yetiştirilirken özgüven duygusunu yitiriyor. Kendi güzelliklerinin o kadar farkına varamıyorlar ki her hangi bir erkeğin onları kolayca aldatabileceğinden şüpheleniyorlar. Tabi bunda erkeklerinde payı oldukça büyük nasıl mı? Kadınlar özellikle ergenlik döneminde yaşadıkları ilişkileri tüm hayatlarını etkileyerek tamamlıyorlar. Bu dönemlerde başlarına gelen olumsuz olaylar onların bundan sonra ki tüm ilişkilerine sirayet ediyor. Bu nedenle o dönemde öz güvenini kaybeden kadınlar hayatları boyunca kıskanç ve takıntılı hale geliyorlar.

Bu sonun nasıl çözülür konusuna gelince bunun çözümü aslında oldukça basit, kadınlara öz güvenlerini geri kazandırmak. Sizin ondan üstün olmadığınızı göstermek küçük iltifatlar ile kendisinin farkına varmasını sağlamak ve en önemlisi ona insan olarak çok değerli olduğunu hissettirmek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.