Tesettüre giren popstar yarışmacısı Hasret Osma’dan eli öpülesi hareket! Anne ve babasını…

Bir periyot popstar müsabakasında yer alan Hasret Osma yıllar sonra İslam’a yönelerek tesettüre girmişti. Hayat öyküsüyle herkesi şaşırtan isim son hareketiyle takdir topladı. İslam, yıllardır umreye gitmek isteyen anne ve babasına sürpriz yaparak Umre’ye götüreceğini duyurdu. Keyifli haberi alan anne ve baba gözyaşlarına boğuldu. İşte o anlar…

23.04.2023
221

Bir periyot popstar müsabakasında yer alan Hasret Osma yıllar sonra İslam’a yönelerek tesettüre girmişti. Hayat öyküsüyle herkesi şaşırtan isim son hareketiyle takdir topladı. İslam, yıllardır umreye gitmek isteyen anne ve babasına sürpriz yaparak Umre’ye götüreceğini duyurdu. Memnun haberi alan anne ve baba gözyaşlarına boğuldu. İşte o anlar…

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Bir devrin tanınan ses müsabakasına çıkarak söylediği müziklerle isminden kelam ettiren Hasret Osma yıllar sonra her şeyi bırakıp tesettüre girme kararı almıştı. Maneviyata yönelerek Hasret Osma ismini de Mekselina İslam olarak değiştirdi. Son günlerde toplumsal medyada eşi ve çocuklarıyla paylaşım yapan Mekselina İslam son yaptığı hareketle herkesi duygulandırdı.

“KIZIM SANIRIM BU GİDİŞLE GİDEMEYECEĞİZ”

Instagram’da 1 milyon takipçisi bulunan Mekselina İslam anne babasına sürpriz yaptı. İslam, anne babasını yıllardır çok istedikleri Umre’ye götürdü. Müjdeli haberi onlarla paylaştığı anları toplumsal medya hesabından paylaşan Meksilina şu notu ekledi.

“Annemle babam hayatları boyunca umreye, hacca gitmek istemişlerdi. Çok fazla çocuk sorumlulukları olduğundan, daima para biriktirip onların yuvalarını kurmaya çalıştılar. Son bir numara bekarımız kaldığından, Babamın bir gün şu kelamı ettiğini duydum “kızım bu gidişle sanırım biz hiç gidemeyeceğiz kutsal topraklara. ”O gün dedim ki kendi kendime “senin de bir şeyler yapman lazım.” Bizim de islamla geç tanışmamız, korona, afetler derken niyetimizi ortaya koyabilmemiz çok vakit aldı. Keşke diyorum, keşke daha evvel tövbe etmiş olsaydık da buraları daha erken görmüş olsaydık. Olsun bu günleri nasip eden Rabbimize hamdolsun. İsteyen herkese bir kadir gecesi gelip beytullahı tavaf etmek nasip olsun”

SOSYAL MEDYADA YORUM YAĞMURUNA TUTULDU!

Ünlü ismin bu hareketi toplumsal medyada yorum ve beğeni yağmuruna tutuldu. Anne babasının gözyaşlarına boğulduğu anları gören birçok toplumsal medya kullanıcısı; “Hayırlı evlat”, “MaşaAllah rabbim güzel evlatlar olmayı nasip etsin”, “Ne hoş histir bir anne baba için. Rabbim sebep olan evlatlarını da sevindirsin, katından mükafatlandırsın”, “Allah senden razı olsun Dünyada verebileceğin en n özel hediyeyi verdin onlara Ayağına taş değmesin”, “İzlerken ağladım… Ne hoş düşünmüşsünüz ne kadar manalı, Kendi annem ve babam geldi gözümün önüne keşke yaşasalardı ve onlarla gitme imkanım olsaydı. Babama umre nasip olmuştu Hac ise çıktığı sene hastalanıp gidemedi vefat etti, annem daima hastaydı hiç nasip olmadı”, “MAŞALLAH” ne hoş ne hoş ne hoş Mübarek bir ikram “ALLAH” sizleri sevindirsin kabul etsin “inşaALLAH”, “Allah razı olsun sizlerden kardeşim ne çok sevinmiş anne babanız rabbim kabul eylesin ziyaretlerini bizlere nasip eylesin inşallah” yorumlarında bulundu.

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.