Stres Önemli Hastalıklara Zemin Hazırlıyor

Son yıllarda çevresel faktörlerinde etkisi ile hemen hemen hepimizde öfke atakları, aşırı sinir, asabiyet hatta bazen öfke kontrolsüzlüğü gibi durumlar meydana geliyor. Bunun temel nedenin toplum olarak şiddete ve aşırı duygu yoğunluklarına maruz kalmamız. Özellikle özel hayatımız, iş hayatımız veya herhangi bir olumsuzluk bize stres bunalım hatta depresyon olarak geri dönüyor.

Stres Önemli Hastalıklara Zemin Hazırlıyor

Uzmanlar aşırı gergin adrenalini yüksek ortamlarda çalışanlarda önemli hastalıklar meydana gelebileceğin altını çizerken, günlük hayatta ki stresin insanların yaşam kalitesini yarı yarıya düşürdüğünü dile getiriyor. Günlük sıkıntılarımızı çözüm aramak ya da sürekli aynı konuyu düşünmek umutsuzluk ve asetiğe bozukluğu gibi hastalıklara neden olabiliyor.

Uzmanlar aşırı strese maruz kalan insanların baş ağrıları, mide ağrıları hatta ani baş dönmeleri yaşamlarının normal olduğunu dile getirirken, stresli yaşamından kurtulamayan insanların uyku problemleri çekmelerinin dikkat dağınıklığı yaşamalarının normal olduğunu söylüyor. Öte yandan aşırı stresin baş dönmesi ya da burun kanamasına neden olabileceğini söyleyen uzmanlar stresten uzak durulması gerektiği konusunda uyarıyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.