Webcici.com

El Bakımı

05.04.2021
48
El Bakımı

Gün boyunca her yere dokunan, oldukça yıpranan ellerimiz aslında bizim bütün yorgunluğumuzu çekiyor. Öyle ki sadece el deyip geçmeyin. Bazı migren ağrıları eldeki bazı noktaları sayesinde yok bile edilebilmekte.
Kadınlar el ve tırnaklarına oldukça önem vermektedir. Ancak ellerimiz gün boyunca maruz kaldığı su, yıpranmalar, hava sebebiyle kurur, çatlar. Bunun mutlaka önüne geçmelisiniz çünkü aksi takdirde elleriniz çok hızlı yaşlanır. Peki el sağlığımızı nasıl koruyacağız, nasıl bakım yapacağız, nasıl dış etkenlerden koruyacağız?

El Bakımı

-Ellerinizi mutlaka nemlendirmeniz gerektiğini unutmayın. Ellerinizi her yıkadığınızdan sonra mutlaka nemlendirici bir kremle nemlendirin. Ellerinizi asla kuru bırakmamaya çalışın.

-Ellerinizi çok soğuk yada çok sıcak suyla yıkamayın. Ellerinizi ılık suyla yıkayın. Ellerinizi yıkarken sabunlara da dikkat edin. Sabunun ellerinizi kurutmayan bir yapısı olduğundan emin olun.

El Bakımı

-Eğer evde temizlik yapıyorsanız ellerinizi kurutmayacak temizlik malzemeleri kullanmalısınız. Bunun dışında eğer bulaşık vb. yıkayacaksınız ellerinize mutlaka bulaşık eldiveni giymeye özen gösterin. Böylece ellerinizi su ve kir gibi etkenlerden korumuş olursunuz.

-Tahriş etmemeye dikkat edin. Ellerinizi kimyasal maddelerden uzak tutun. Eğer mesleğiniz gereği temas kaçınılmazsa ellerinizde mutlaka bir eldiven bulundurun.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.