Tabiattaki en tesirli kilo verdiren besin! 1 bardağı kol üzere yapmaya yetiyor

Tam bir şifa deposu olarak bilinen alıç meyvesi bahar aylarının gelmesiyle birlikte en çok dikkat çeken ve tabiatta zaten yetişen bitkiler ortasında yer alıyor. Alıç meyvesi toplandıktan sonra kurutulup zayıflamak isteyenler için mucizevi bir tesir yapmaktadır. Pekala, içerisindeki triterpen unsuru ile zayıflatmayı başaran ve 1 bardağı kısım üzere yapan alıç çayı nasıl hazırlanır? işte tüm merak edilenler…

Tabiattaki en tesirli kilo verdiren besin! 1 bardağı kol üzere yapmaya yetiyor

Tabiattaki en tesirli kilo verdiren besin! 1 bardağı kol üzere yapmaya yetiyor

Tam bir şifa deposu olarak bilinen alıç meyvesi bahar aylarının gelmesiyle birlikte en çok dikkat çeken ve tabiatta zaten yetişen bitkiler ortasında yer alıyor. Alıç meyvesi toplandıktan sonra kurutulup zayıflamak isteyenler için mucizevi bir tesir yapmaktadır. Pekala, içerisindeki triterpen hususu ile zayıflatmayı başaran ve 1 bardağı kol üzere yapan alıç çayı nasıl hazırlanır? işte tüm merak edilenler…

Ülkemizde az bulunan ve tabiatta zaten yetişen bir bitki olarak bilinen alıç çayının bir öbür ismi yemişen olarak bilinmektedir. Alıç meyvesi son vakitlerde birçok diyetisyen tarafından zayıflamak isteyen birçok bireye önerilmektedir.

Bağırsak meselelerine deva olup bağırsak düzenleyici üzere birçok yararı olan alıç meyvesini tam da mevsimi gelmişken kurutup gün içerisinde tüketerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bedende biriken inatçı yağları yakabilen özelliğe sahip olan alıç çayı nasıl yapılır, alıç çayı nasıl tüketilmeli. İşte zayıflarken tüketebileceğiniz alıç çayıyla ilgili bilmeniz gerekenler:

ALIÇ ÇAYI NASIL YAPILIR?

MALZEMELER

  • 2 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı kurutulmuş alıç

YAPILIŞI:

– Pazarda ve marketlerde satılan alıç meyvesini satın aldıktan sonra tanelerini güneşte kurutun. Daha sonra onları bir cezveye alın

– Cezveye koyduğunuz alıç meyvelerini (ve dilerseniz yapraklarını da ekleyebilirsiniz) 10 dakika kadar kaynatabilirsiniz.

Tabiattaki en tesirli kilo verdiren besin! 1 bardağı kol üzere yapmaya yetiyor

alıç çayı zayıflatır mı faydaları

ALIÇ ÇAYI KİLO VERDİRİR Mİ?

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer tüketeceğiniz alıç çayı içerisindeki triterpen unsuru sayesinde yağlarınız yakar. Sindirimi kolaylaştıran alıç çayı haftada en az 2 kilo vermenizi sağlar.

ALIÇ ÇAYI KAÇ KALORİ?

Alıç meyvesi kalori bedeli ise 100 gramda yaklaşık olarak 95 kaloridir.

Tabiattaki en tesirli kilo verdiren besin! 1 bardağı kol üzere yapmaya yetiyor

alıç çayı kilo verdirir mi

ALIÇ ÇAYI FAYDALARI

– Kal ve Damar hastalıkların tedavisinde kullanılan en tesirli bitkilerin başında geliyor.

– Tansiyon ve şeker hastalığına âlâ gelir.

– Bağırsaklarda oluşan enfeksiyonu önlemede epey tesirlidir.

Sindirim sistemini düzenleyerek kabızlığı yok eder.

– İçeriğinde bulanan C vitamini sayesinde bedende biriken tehlikeli toksin unsurların yok etmeye yardımcı olur.

– Yağ yakıcı bir özelliği vardır. Metabolizmayı hızlandırır bu da daha fazla kalori yakmanızı dayanaklar, zayıflamaya yardımcı olur.

– Alıç birebir vakitte akne ve sivilcelerin tedavisinde tesirlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.