Yaz Aylarının En Büyük İhmali: SAÇLARIMIZ

11.08.2022
399
Yaz Aylarının En Büyük İhmali: SAÇLARIMIZ

Yaz aylarında güneşten cildimizi sürekli olarak koruruz çünkü cildimizi güneşten korumadığımızda leke oluşumu ve yanık olacağını biliriz, fakat güneşten korumayı unuttuğumuz önemli bir şey daha var : SAÇLARIMIZ !

Saçlar bir kadının en göz alıcı noktasıdır. Her kadın güçlü, dolgun ve parlak saçlar ister ve bu noktada saç bakımı önem taşır, fakat saç bakımından önce saçları yıpranmaktan korumak çok önem taşımaktadır. UV ışınları saçlara aşırı derecede zarar verir. Saçları kurutur ve yıpratır. Yaz günlerinde saçları güneşten korumak güzel görünen saçlara sahip olmak demektir.

SAÇLARIMIZI GÜNEŞTEN NASIL KORURUZ ?

•Yaz günlerinde sürekli güneşe maruz kalan saçlar, yıpranma meyilimi gösterdiği için ilk adım saçlarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyacak ürünler kullanmaktır.

•Yaz günlerinde güneşin ve denizin saça olan olumsuz etkilerini engellemek amacıyla haftada bir kez saç maskesi yapmak saçınızın yıpranmasını önleyecektir.

•Güneşin sıcağıyla beraber duşa girme sıklığı yaz günlerinde arttığı için saçlarımızı kışa oranla daha çok yıkarız, bu durum saçların kurumasına yol açar. Güneşin saçlarımızda bıraktığı kuruluğun yanına bir de sık duş almanın etkisiyle saçlarımız neme ihtiyaç duyar. Daha sağlıklı bir saç görünümü için yaz aylarında nemlendirici etkili şampuan ve bakım kremi kullanmak saçlarımızın faydasına olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.