Baş Ağrınızın Asıl Sebebi

07.01.2021
371
Baş Ağrınızın Asıl Sebebi
Baş Ağrılarının Sebepleri Nelerdir?

Baş ağrısı hemen hemen her insanda görülen yorgunluğa, açlığa, sinir ve ya gerginliğe bağlı olarak ortaya çıkan bir ağrı türüdür. Bazen baş ağrıları mevsimsel hava değişimine sağlıklı beslenmeden aşırı gürültüye maruz kalmaya bağlı olarak da gün yüzüne çıkar. Çoğu zaman baş ağrılarımızı önemsemez her hangi bir ağrı kesici ile geçmesini bekleriz.

Baş ağrılarınız uyuduğunuzda, yemek yediğinizde ya da siniriniz geçtiğinde azalıyor ya da geçiyorsa bu oldukça olağan bir durumdur. Ancak sürekli tekrar eden baş ağrıları ve şiddet dozu hiç hafiflemeyen ağrılar daha ciddi nedenlere bağlı olabilir. Böyle durumlarda baş ağrınıza 10 üzerinden bir puan verin ve eğer ağrı şiddetiniz 7’nin üzerinde ise mutlaka bir doktora görünün. Bunun beraberinde baş ağrısı esnasında baş dönmesi, mide bulantısı gibi durumlar meydana geliyorsa nörolojik bir rahatsızlığınız olabilir. Bu tür nörolojik hastalıklarda erken tespit çok önemlidir.

Baş ağrılarınızı önemseyin mümkünce ağrı sıklığını kontrol altında tutun. Ve son olarak baş ağrısı durumunda alkol ve sigara tüketmeyin, içeriğini bilmediğiniz ağrı kesicileri kullanmayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.