Ayva Çekirdeği İle Cilt Bakımı

14.03.2021
427
Ayva Çekirdeği İle Cilt Bakımı

Sağlıklı bir cilt isteyen kadınlar öncelikli olarak sağlıklı cilde giden yolun sağlıklı beslenmeden geçtiğini bilmelidir. Düzenli olarak iyi kalitede kozmetik ürün kullanılsa da bunlar sadece yüzeysel fayda sağlayacaktır ve sonuçları kısa vadeli olacaktır.

Sağlıklı beslenmek hem sizi hastalıklara karşı korur, hem de genç ve dinç kalmanıza yardımcı olur. Cilt bakım ürünleri istediğiniz genç ve pürüzsüz cildi tam anlamıyla sağlayamaz. O nedenle cilt bakım maskesi hazırlarken de doğal yöntemleri düşünmelisiniz.

Ayva bilindiği üzere hem sağlığa hem de cilde iyi gelen bir meyvedir. Ayvayı meyve olarak tüketirseniz vücudunuza dinçlik ve enerji gelecektir. Ayvayı yüzünüze uygularsanız da aynı şekilde yüzünüze dinçlik ve enerjik bir görünüm gelecektir.

Ayvanın ortasında bulunan ve ayvanın hayat kaynağı olan çekirdeklerle cilt maskesi hazırlamak da mümkündür.

Ayva Çekirdeği Cilt Bakımı Malzemeleri

– 3 ayvanın çekirdeği ve 1 bardak su

Hazırlanışı: 3 ayva çekirdeğini 1 barda suda 15 dakika boyunca kaynat. Kavanoza koy. Bunu 3 gün beklet ve ardından bu karışımı süz. Her gece bu suyu yüzüne sür ve 15 dakika bekle. Ardından da 3 damla kantaron yağı ile yüzüne masaj yap. Yüzünü daha sonra yıka. Hepsi bu.

Ayva çekirdeği yaşlanmayı önler ve cildi temizler. Ayrıca gözenekleri açarak kırışıklıkları önler ve sivilce oluşumunun önüne geçer.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.