Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

05.04.2021
409
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Profesyonel yada kusursuz makyaj her kadının istediği bir şeydir. Ancak evinizde uyguladığınız makyajlar profesyonel makyajın sadece bir aşaması. Ancak makyaj malzemeleriniz profesyonel makyaj malzemeleriyse o zaman bu cümlemiz sizler için değil.


Sevdiğiniz bir diziyi izlerken oyuncuların pürüzsüz, tek renk ve kusursuz cildi her zaman hoşumuza gitmiştir. Kusursuz bir makyajın en önemli malzemesi fondötendir. Tüm kusurları kapayan, cildi aynı renk yapan ve pürüzsüz görüntü sağlayan fondötenlerin profesyonelleri aslında o kadar da pahalıya satılmamakta. Peki bir makyaj mağazasından fondöten alacaksınız nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

-Cilt tipinizi bilmeniz gerekmekte. Cildiniz yağlıysa makyaj kalıcı olmayacaktır ve parlamalar yaşanacaktır. Bu sebeple su bazlı fondöten kullanmanızı öneriyoruz.
-Eğer cildiniz kuruysa nemli fondötenleri kullanmalısınız.

-Cilt tonunuzu iyi bilmelisiniz. Fondöten rengini cilt renginizle alakasız seçerseniz yüzünüzün ve boynunuzun renk farkı oldukça komik gözükecektir. Her fondötenin bir çok rengi bulunmaktadır. Eğer cildiniz sarı alt tonluysa sıcak renkleri seçmelisiniz.

-Kusurlarınızı bilerek fondöten seçin. Fondötenlerin kapatıcılık özelliği oldukça yüksek olanları tercih etmeye çalışıyoruz. Ancak kapatıcılık en yüksek seviyede olsa bile fondötenin rengi cildinizden farklıysa renk çok tuhaf gözükecektir. Özel günlerde kapatıcılığı yüksek ürünleri tercih etmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.