Webcici.com

Kadınlarda Dövme Tutkusu

05.04.2021
60
Kadınlarda Dövme Tutkusu

Kadınlarda Dövme Tutkusu

Son yıllarda özellikle genç kadınlarda vücutlarına dövme yaptırmak adeta bir tutku haline geldi. Kadınlar artık dövme sanatını kendilerini ifade etmek için kullanıyorlar. Dövmenin yapıldığı yer ve şekiller genelde bir anlam ifade ediyor. Dövme yaptıran kadınlar dövmeleri ile hayatlarını etkileyen önemli şeyleri vurguluyorlar. Dünyada ve tabuları ile bilinen ülkemizde oldukça normalleşen dövme toplum tarafında bastırılmış kadınların kendini anlatım şekline dönüştü.

Kadınlarda Dövme Tutkusu

Dövme şekilleri veya yapıldığı bölge dövmenin anlamlandırılması için oldukça önemli. Örneğin sağ ele yüzük parmağına yaptırılan dövme evli yada nişanlı anlamına geliyor. Misal kulak arkasına yapılan hayvan yada müzik figürleri seslerin o kadın için oldukça önemli olduğunu vurguluyor. Bebek sahibi kadınlar çocuklarının varlığını her an yanlarında taşımak için parmak yada ayak izlerini vücutlarına işletiyor.

Kadınlarda Dövme Tutkusu

Bir çok kadın hayvan figürleri arasından en çok kuş dövmelerini seçiyor. Bunun anlamı ise kadınların özgürlük tutkusundan kaynaklanıyor. Özgüveni yüksek ve cesur kadınlar göğüs altlarına ya da kasık üzeri bölümlere dövme yaptırmayı tercih ediyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.