Ananasın Güzelliğe Etkisi

12.01.2021
402
Ananasın Güzelliğe Etkisi

Çoğu kişi bilmese de ananas, vücudun gerekli olan tüm vitaminlerinin barındığı bir meyvedir. Mineral bakımından da oldukça zengin olan ananas, sağlığa da oldukça yararlıdır.

Ananas kullandığınız bir çok kozmetik üründe bulunmaktadır. Sebebi yağ yakıcı özelliğinin olmasıdır.

Ananasın yararları nelerdir?

– Ananas düzenli olarak tüketilirse saç köklerinizi güçlendirir ve aynı zamanda dökülmesini de önler. Saç tellerinizi kalınlaştırarak daha elastik ve aynı zamanda güçlü hale getirir.
– C vitaminin yüksek olması sayesinde ananas yiyen insanların diş ve diş etleri normal insanlara göre daha güçlü olur. Ayrıca ananas dişleri beyazlatır. Ölü derilerden kurtulmanın en kolay yolu ananastır.
– Ananas taze ezilip cilde peeling yapıldığı takdirde, ciltteki ölü derileri temizler. Ölü derilerinden temizlenmiş cilt, daha sağlıklı, daha canlı gözükür.
– Gene taze ezilmiş anansın çatlamış ayak topuklarınıza uygularsanız topuklarınızın yumuşadığını fark edersiniz.
– Taze cilt ve nemli cildi ananas sağlar. Taze ezilmiş anansın yüzünüze peeling olarak uygularsanız, yaşlanma karşıtı bir etki gerçekleşir. Daha genç görünüm sağlar.
– Ananası direk olarak cilde sürerseniz, sivilceleriniz, lekeleriniz, şişlikleriniz ve kızarıklarınız çabucak geçer. Ananası cildinize sürün ve 10 dakika bekleyin.
– Dudaklarınızı ölü derilerden arındırarak yumuşamasını sağlamak için bir parça ananası dudaklarınıza sürün
– Eller ve tırnaklar için en büyük dostlardan birisi gene ananastır. Ananas tırnakları kuvvetlendirici özelliğe sahiptir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.