Ünlü modacı Zeynep Tunuslu sevincini paylaştı! “Oyum Tayyip Bey’e” demişti

Ünlü modacı Zeynep Tunuslu 14 Mayıs seçimi öncesi tercihinin kimden yana olacağını açıklamıştı. Bugüne kadar oyunu CHP’den yana kullandığını belirten Tunuslu, artık sevinmek, memnun olmak istediğini belirterek “Tercihim Tayyip Bey” demişti. Tunuslu seçimin akabinde sevincini bu türlü tabir etti.

15.05.2023
105

Ünlü modacı Zeynep Tunuslu 14 Mayıs seçimi öncesi tercihinin kimden yana olacağını açıklamıştı. Bugüne kadar oyunu CHP’den yana kullandığını belirten Tunuslu, artık sevinmek, memnun olmak istediğini belirterek “Tercihim Tayyip Bey” demişti. Tunuslu seçimin akabinde sevincini bu türlü söz etti.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Cumhuriyet tarihinin en değerli seçimleri için ünlü isimlerden de bir bir aday açıklamaları gelmişti. Ünlü modacı Zeynep Tunuslu da “Safım Türkiye” diyenlerden olmuştu. Yıllardır oyunu CHP’ye verdiğini söyleyen Tunuslu’nun, “Artık sevinmek istiyorum, kazanının yanında olacağım” diyerek tercihini belirtmesi toplumsal medyada yankı uyandırmıştı. Ünlü modacı seçim sonrası hislerini paylaştı.

Zeynep Tunuslu

Zeynep Tunuslu’nun oy açıklaması:

“İLK DEFA KAZANDIĞIM İÇİN MUTLUYUM”

Patronlar Dünyası‘na konuşan ünlü modacı, seçimlerin akabinde kendisine yöneltilen “Seçimden kısa bir müddet evvel çektiğiniz görüntüde “60 yaşına kadar CHP’ye oy veriyorum, bu sefer kazanmak istiyorum birinci kere AKP’ye oy vereceğim’ demiştiniz. Birinci kere kazandınız. Ne hissediyorsunuz?” sorusuna gülerek şöyle yanıt verdi:

“Mutluyum elbette. Öncelikle seçimlerin demokrasi şöleni içinde ve kimsenin burnunun kanamadan sonuçlanması sevindirici. En çok seçimlerde olay çıkmadığı, sonra da birinci defa kazandığım için mutluyum”

Zeynep Tunuslu oy açıklaması

O KAZA SONRASI TANIŞTI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birinci sefer merhum eşi Uzay Heparı‘nın kaza geçirmesinin akabinde hastanede yatarken tanıştığını anlatan Tunuslu “Tayyip Bey’i birinci kere 1994’te eşim hastanede yatarken tanıdım. O süreçte hastaneye ziyaretimize geldi ve bana ‘Sizin için ne yapabilirsem aramanız yeterli’ dedi. Ben o gün bana olan insani bakışını hiç unutmadım. Lakin kendisine ve AKP’ye bugüne kadar hiç oy vermedim. Alıştığımız partiye, CHP’ye oy verdik. Bu sefer düşündüm. Hayatımda bir defa kazanana oy vereyim diye. Tayyip Beyefendi kazandı. Mutluyum” dedi.

Zeynep Tunuslu ve Uzay Heparı

İKİNCİ CİNSTE DA FİKRİ AYNI

Ünlü modacı birinci çeşidin kesin sonuçlanmamasının akabinde ikinci çeşide kalacağı düşünülen seçimler için ise “Gerçi ikinci tipe kaldığı söyleniyor ancak Tayyip Beyefendi buradan da birinci olarak çıktı. Şayet ikinci çeşide kalırsa da destekleyeceğim. Tüm bunlardan bağımsız olarak demokrasinin kazanması ve birbirimizin fikirlerine hürmet göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullanarak yeniden Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı.

Zeynep Tunuslu oy tercihini açıkladı

NE OLMUŞTU?

“BU KERE OYUMU TAYYİP BEY’E VERECEĞİM”

Sonhavadis.com‘a özel kısa bir görüntü yayınlayan Zeynep Tunuslu, “Arkadaşlar, yarın çok kıymetli bir gün. Biliyorsunuz seçim var. Ben 60 yaşına kadar her seçimde CHP’ye oy verdim, daima modum kırıldı. Bu sene kazananın yanındayım. Tayyip Bey’e vereceğim. Zira o kazanacak. Bari ben de sevineyim.” biçiminde konuşmuştu. Ünlü isim, linç teşebbüsü ihtimallerine aldırmadan tercihinin değiştiğini söylemesi üzerine kamuoyunda tartışmalara yol açmıştı.

Zeynep Tunuslu
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.