Makyaj Malzemelerini Onarma

19.03.2021
575
Makyaj Malzemelerini Onarma

Kadınlar yüzlerce liralarını adeta makyaj malzemelerine harcarlar. Bakımlı görünmek uğruna her şeyi yapan kadınlar, makyaj malzemelerine neredeyse kendilerinden daha fazla önem verirler.
Ancak bir kozmetik mağazasında görüp beğenerek aldığınız pudranız dikkatsizliğiniz sonucu yere düşüp kırıldı, yada fazla açtığınız rujunuz yanlış bir hareketle ortasından kırıldı mı ? Asla endişe etmeyin. Ve o çok beğenerek aldığınız ürünü üzüntü içinde çöpe yollamayın. Size vereceğimiz ufak tüyolarla makyaj malzemelerinizi ilk aldığınız hale getirebilirsiniz.

-Eğer pudranız, allığınız yada farınız kırıldıysa önce onu bir kürdan yardımıyla iyice parçalayın, un ufak edin. Ardından içine bir kaç damla saf alkol damlatın ve sonra üzerini düzleştirin. Ağzını açık bırakarak ertesi güne kadar bekleyin. Pudranız ilk aldığınız günki gibi olacak.

-Eğer rujunuz ortasından kırılıverdiyse rujunuzun kırık parçasını önce altından iyice ısıtıp eritin, ardından kırıldığı yere koyup çakmakla yeniden iyice eritin. Ruj tamamen yapışana kadar bunu yapmaya devam edin. Daha sonra buzdolabına koyun ve bekleyin.

-Çok sevdiğiniz rujunuz maalesef bitti. Ancak rujunuzun dibinde hala ruj olduğunu görüyorsunuz. Aslında dibinde sizin düşündüğünüzden de çok ruj var. Bir bıçağın ucu yardımıyla rujun içinde kalan kısmını çıkartın ve bir kaşığa koyun. Ardından kaşığı alttan ısıtın ve ruju eritin. Daha sonra ruju minik bir kabın içine koyun ve bu şekilde kullanın.

-Cildinizin tüm kusurlarını kapatan müthiş fondötenininiz bitti. Ancak tamamen bitti sanmayın Çünkü fondöteninizin tüpünde aslında hala fondöten var. Bir makasla tüpü kesin ve bir bıçakla kalan fondöteni sıyırın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.