Saçları Güzel Göstermenin Sırları

12.01.2021
390
Saçları Güzel Göstermenin Sırları

Bazı kadınların saçları doğuştan kalın telliyken bazılarının ince tellidir. Ancak saçların ortak yönü hacimsiz olmasıdır. İnce telli saçlar ise kalın telli saçlara göre güneşe, saç şekillendiricilerine, boyaya ve saça zarar verebilecek diğer etkenlere karşı kalın tellere göre daha hassastır. Bu sebeplerden dolayı ince telli saçlar kolay dökülür, cansız ve bakımsız görünür.
Ancak size vereceğimiz ip uçlarıyla saçlarınızı her zaman hacimli göründürebilirsiniz.

Katlı Kesim:
Saçlarınızı olduğundan gür ve hacimli görünmesini sağlar. Katlar saçı hareketlendiren en büyük etkenlerden birisidir. Tek boyutta kesilmiş olan saçlar ağır gözükür.

Düzleştiriciyi Bırakın:
Saçlarınızın zarar görmesi, kırılması, kopması ve dökülmesinin en büyük sebeplerinden birisi hiç şüphesiz saç şekillendiricileridir. Yüksek ısıda şekillendirilen saçlar, kolay kopar, kırılır v büyük zarar görür. Bunun için saç şekillendiricilerine biraz ara vermeli, saç düzleştiriciyi gözden geçirmelisiniz. Eğer düzleştiriciyi bırakamam diyorsanız ısınızı biraz düşürmeyi denemelisiniz.

Kulak Arkası Model:
Saçlarınızı dolgun göstermek için en basit hilelerden birisidir. Saçlarınızı bukle yaptırın ve bir kısmını kulağınızın arkasına sıkıştırın saçlarınızın olduğundan çok daha gür göründüğünü fark edeceksiniz.

Kabarık Saçlar:
Saçlarınızı kabartmak, daha gür ve kalın telli saç yaratmak için en etkili yollardan birisidir.

Tepeden Toplamak:
Saçlarınızı sıkıca tepeden toplayın. Saçlarınızın daha gür ve canlı görüldüğünü fark edeceksiniz.

Dalgalı Saç:
Eğer saçlarınız dalgalıysa saçlarınızı bizce doğal bırakmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.