Dip Boyadan Kurtulmak

Saç boyama işlemi her kadının bir çok kez uyguladığı işlemdir. Ancak saç diplerinizin boyadıktan sonra hızla uzamasından dolayı doğal renginiz ortaya çıkar ve bu iki renk arasında kötü bir görünüm oluşturur. Saç diplerinizin çıkmasına karşı koyamazsınız ancak kötü görüntüyü bir nebze de olsa ortadan kaldırabilirsiniz.

Kendi Saç Renginize Çok Yakın Bir Renk Tercih Etmelisiniz:
Kendi saç renginize daha yakın bir ton seçerseniz dip boyanızın geldiğini bile fark etmeyeceğinize garanti veriyoruz. Bir kaç ton bile dip boyanızın kurtarıcısı olacaktır.

Far Kullanın:
Çoğu kadının bilmediği ama uygulandığında çok büyük bir kurtarıcı olan bu yöntem aslında çok basit. Yalnızca saç renginize yakın bir mat göz farı alacaksınız ve bir fırçayla bu farı saç diplerinize uygulayacaksınız. Diplerinizin geldiğini kimse anlamayacak bile.

Hacimli Saçlar:
Sönük ve düz saçlar genelde dip boyasını daha çok belli eder. Örneğin kıvırcık saçlarda dip boyanın geldiğini çok fazla anlamazsınız. Ancak saçlarınız düzse dipleri gelmiş saç direk göze batacaktır

Geçici Boya Kullanın:
Kozmetik dünyasında bir devrim niteliği olan geçici boyalar sizin yardımınıza koşacaktır. Saçlarınızı boyamaya zamanınız henüz yoksa artık saç rengine uyumlu kuru şampuanları ve maskaraya benzer geçici saç boyalarıyla tanışmanın tam zamanı. Bunları kullanarak dip boyanızı biraz daha kamufle edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.