Ruhu Ve Libidoyu Besleyen Yiyecekler

Cinsellik nefes almak kadar doğal bir ihtiyaçtır. Hayatın bir parçası olan ve dışarıya itilmemesi gereken cinsellikle ilgili olarak ne var ki toplumumuzda hala bazı tabular söz konusudur.

Çoğu insan cinsellikte yaşadığı sorunları kendine saklamakta ve bazı evlilikler bu sorunlar dışarı açılamadığı için sonlanmaktadır. Cinselliğin önce tabiatımızın doğası olarak kabul etmek gerekmektedir. Nasıl ki vücudumuzun başka bir noktasında sorun çıktığında doktora gidiyorsak, cinsellikle ilgili yaşadığımız sorunlarda da bu konuda uzman hekimlere başvurmak gerekmektedir. Konuşarak halledilecek şeyler yüzünden kişiler birbirleriyle iletişimlerini koparmaklar ve hem birbirlerine hem de kendilerine olan güvenlerine kaybetmektedirler. Belki de beklediğiniz şifa kaynağı tam da evinizin içindedir.

Mutfakta bulunan şeyleri asla yabana atmayın. Çoğu zaman çer çöp diye attığınız şeylerde şifa bulabilirsiniz. Mutfaktaki çoğu besinde afrodizyak etki bulunmaktadır. Bunlar hem sağlığınıza hem de cinsel hayatınıza iyi gelecek besinlerdir.

Erkekler için afrodizyak etki yaratan ve libidoyu güçlendiren besinler sırasıyla şöyledir:

– Maydanoz, nane ve kekik gibi yeşil yapraklı sebzeler, tarçın, vanilya, sivri biber ve hardal gibi baharat türleri, kereviz ve enginar gibi sebzeler, ayçiçeği, bezelye, yumurta ve çinko içeriği ile hindi afrodizyak etkisi nedeniyle cinsel gücü arttırır. Bunlar dışında roka, şalgam, fıstık, susam, badem, ceviz ve fındık gibi gıdalar da cinsel isteği arttırır. E vitamini içeren gıdalar, salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates ve fesleğen de erkeklerin libidosunu yükseltir.

Kadınlar için afrodizyak etki yaratan ve libidoyu güçlendiren besinler ise sırasıyla şöyledir:

– Çikolata, çilek ve ahududu ile kayısı, yoğurt, kırmızı biber ve köri

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.