Müzikçi Ebru Elver’i dolandırana mahkemeden makus haber! 5 yıl mahpus istendi

Kadıköy Moda’da tuttuğu meskenin 6 aylık kirasını peşin ödeyen müzikçi Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 28 bin TL ödeme yapan Elver meskene gittiğinde kapıyı içeriden diğeri açınca hayatının şokunu yaşadı. Mahkeme 28 bin dolar dolandıran sanık ile ilgili 5 yıla kadar mahpus cezası isteniyor.

23.04.2023
110

Kadıköy Moda’da tuttuğu konutun 6 aylık kirasını peşin ödeyen müzikçi Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 28 bin TL ödeme yapan Elver meskene gittiğinde kapıyı içeriden diğeri açınca hayatının şokunu yaşadı. Mahkeme 28 bin dolar dolandıran sanık ile ilgili 5 yıla kadar mahpus cezası isteniyor.

Şarkıcı Ebru Elver Kadıköy Moda’da konut ilanlarından tuttuğu konutun 6 aylık kirasını peşin ödedi. İddiaya nazaran bir emlak sitesinde Moda’da gördüğü meskeni tutmak için Akın Tan isimli kişi ile görüştü. Daha sonra müzikçi Elver konutu kiralayan kişi ile birlikte taşınacağı konutu görmeye gitti. Ebru Elver konutu kiralayan şahsa 6 aylık kirasını peşin ödedi.

ebru elver dolandırııcılık

“30 BİN TL ÖDEME YAPTIM”

Emlak dolandırıcılığına maruz kaldığını söyleyen Ebru Elver yaşadıklarını şöyle anlattı, “Talihsiz bir olay yaşadık. 15 gün sonra oturduğum konuttan çıkmam gerekiyor. Bu nedenle Moda’da bir mesken tuttum. Aradım. Buluştuk bana konutu gösterdi. Konutun içinde bayağı bir tadilat durumu vardı ve o yüzden kirayı da düşürdük. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. Parayı aldı benden. 10 gün sonra konuta gitmeye karar verdim. Konutta birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ dedim. ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Konutu kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an. Enteresan bir formda arıyor, ‘abla şu gün bugün yatıracağım’ diye. Oyalamak için muhtemelen arıyor. Buradan sesleniyorum herkese lütfen dikkat edin, mesken tutarken. Hayat maalesef güvenmemeyi öğretiyor insanlara. Keşke bu türlü olmasaydı lakin yapacak bir şey yok.”

ŞİKAYETÇİ OLDU!

Dolandırıldığını anlayan Elver, görüştüğü şahıstan şikayetçi oldu. Tabir veren ünlü isim, “Moda’da bir konut tuttum. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. 10 gün sonra meskene gitmeye karar verdim. Konutta birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ deyince, ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Meskeni kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akın T.’yi buldu. Kuşkulu Akın T.’nin, kelam konusu konutu güya kendisininmiş üzere ilan verip Ebru Elver’e kiraladığını tespit edildi.

DOLANDIRICIYA MAHKEMEDEN MAKÛS HABER!

Savcılık hileli davranışlarla müzikçiyi ziyana uğratıp haksız menfaat temin eden A. T. hakkında dolandırıcılık kabahatinden 5 yıla kadar mahpus istedi. Hakim karşısına çıkan A.T., konut ilanlarına bakarken Hakan isimli bir şahısla tanıştığını ve konutu onun müsaadesiyle kiralığa çıkardığını argüman edip “Aldığım paradan 4 bin lira kurul alıp parayı Hakan’a teslim ettim, ben suçsuzum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Özgür Ozan’ın Şevket Çoruh özlemi! “Başka türlü görüşemiyoruz”

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.