Leke Tedavileri

06.04.2021
408
Leke Tedavileri

Bir kadının en önemli şeyi hiç şüphesiz ki cildidir.

Kadınlar ciltlerine oldukça önem verirler. Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt herkesin en büyük hayalidir. Öyle ki kadınlar kozmetik dükkanlarında ciltlerini daha yumuşak hale getirmek için bir çok ürün satın almakta ve her gün bunları kullanmakta.


Ancak ergenlik döneminde bilinçsizce oynanan sivilceler, vücudunuzda ciddi lekeler bıraktı. Bu lekeler sizi oldukça rahatsız ediyorsa, büyük ihtimalle sosyal yaşamda da rahat edemezsiniz.
Ancak lekelerin tedavisi gelişen tıp teknolojisiyle mümkündür, bunu unutmayın. Bunun dışında evde bitkisel ve organik yollarla da lekelerinizden kurtulabilirsiniz.
İşte lekelerinizden kurtulmak için uygulatabileceğiniz yöntemler.

-Kimyasal peeling yöntemi. Soyma yöntemi diğer adıdır. Leke tedavisinde en fazla kullanıla yöntemdir. Özel üretilen kimyasallar kullanılmaktadır. Haftada 4-6 kere 2-4 haftada 1 uygulanmaktadır.

-Leke maskesi, Son yıllarda oldukça sık kullanılan yöntemlerdendir. Özel bir karışım uygulanmaktadır. Cilde bu karışım sürülür ve 8-10 saat süresince ciltte bekletilir. Ardından bu maske çıkarılır ve krem tedavisiyle devamı sağlanır.

-Lazer tedavileri. Leke tedavisinde son yıllarda gene artmış bir uygulamadır. Cildin en üst tabakası lazerle renk hücreleri hedef alınarak temizlenir. Lekenin ton ve yoğunluğuna göre uygulama farklılık gösterir.

-Renk açıcı kremler. Tek başına yada diğer işlemlere destek olarak kullanılabilir. Bu kremler ciltte soyulma etkisi göstermektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.