Lazer Epilasyon Zararlı mı?

14.03.2021
473
Lazer Epilasyon Zararlı mı?

Son yıllarda özellikle kadınlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için lazer epilasyona başvuruyor. Lazer epilasyon  birden fazla seans sonrası kesin sonuç veriyor. Bu sayede istenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulmuş oluyorsunuz. Diğer yöntemlere göre çok daha maliyetli olan lazer epilasyonun uzman ellerde yapılması çok önemli çünkü hatalı uygulamada vücudunuzda kalıcı lekeler bırakabilir. Bu nedenle lazer epilasyon tercih etmeden önce yaptıracağınız merkezi iyi araştırmanızı öneririz.

Lazer Epilasyon Zararları

Öte yandan uzmanlar lazer epilasyonun hamile olan, kemoterapi gören ve kronik bir rahatsızlığı olan kadınlara uygulanmasının tehlikeli olabileceğinin üzerinde duruyor. Ayrıca uzman görüşleri lazer epilasyonun zararları konusunda ikiye ayrılmış durum da  bazı uzmanlar lazer epilasyon zararlı olmadığını iddia ederken bazı uzmanlar böyle vücuda doğrudan lazer ışını uygulamanın cilt hastalıkları tetikleyeceğini bu hastalıkların zamanla ortaya çıkabileceğini dile getiriyor.

Ayrıca uzmanlar bu gibi ilk kez uygulanan bir uygulamanın kalıtımsan değişikliklere neden olabileceğini dile getirerek bu zarar ve değişiklikleri tespit etmek için gözlemlemek gerektiğini ifade ediyorlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.